Znamy gwiazdy 25. Bolesławieckiego Święta Ceramiki!

Szanowni Państwo, przedstawiamy Wam Gwiazdy 25. Bolesławieckiego Święta Ceramiki!

PIĄTEK

Midge Ure 'The Voice Of Ultravox'

strona03

Midge Ure, który dołączył do zespołu Ultravox w 1980 roku nagrywając i komponując utwory na album "Vienna" w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z post-punka i nowej fali, który następnie został nazwany new romantic. Uważa się, że album "Vienna" (1980) był jednym z prekursorów tego stylu. Kolejne płyty "Rage In Eden" (1981), "Quartet" (1982) oraz "Lament" (1984) ugruntowały pozycję Ultravox, jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop, jakimi bez wątpienia było pojawienie się new romantic, nowej fali oraz synth-popu w pierwszej połowie lat 80 ubiegłego stulecia.

URSZULA

strona01

Gwiazda, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.  "Konik na biegunach", "Malinowy król" czy "Dmuchawce, latawce, wiatr" - te utwory znają prawie wszyscy. Świetne teksty, niepowtarzalny wokal i rockowe brzmienia to gwarancja idealnego koncertu!   Obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Swój pierwszy album – „Urszula” wydala w 1983 roku. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. O ponadczasowości jej utworów świadczy to, że zarówno młodzież jak i starsze pokolenie doskonale bawiło się w ich rytmie.

 

SOBOTA

Ocelot – Sen nocy letniej

strona02

Połączenie nowoczesnych technologii, teatru i akrobatyki szykuje Vidovisko Akrobatyczno Vizualne: OCELOT. Teatr na jedną noc, za pomocą nowoczesnych projektorów zamieni się w niezwykły las pełen elfów i wróżek. Konwencja, która została przyjęta ma na celu złamać tradycyjny podział teatru scena- widownia. Wszystko zostanie zaaranżowane tak aby widz miał absolutne wrażenie, że jest uczestnikiem sztuki. Sceny tańca powietrznego będą działy się tuż nad głowami publiki, nowoczesne światła zmienią całkowicie optykę patrzenia na rzeczywistość, a wciągająca fabuła pozwoli przeżyć niezwykłą przygodę w krainie lasu Shakespeare’a . 

 

NIEDZIELA

Sylwia Grzeszczak

strona04

Sylwia Grzeszczak. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Wydała cztery studyjne albumy, jeden z Liberem Ona i On oraz trzy solowe: Sen o przyszłościKomponując siebie Tamta dziewczyna. Teledysk do utworu „Sen o przyszłości” zagwarantował artystce pierwszą w historii Polski wygraną w 36 edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

artykuły wyróżnione

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10