Wieczór Kabaretowy Andrzeja Poniedzielskiego

7 czerwca

godz.19.00      

  

photo poniedzielski resize

Sala Forum

bilety w cenie 65 zł dostępne w kasie Kina

więcej na www.bok.boleslawiec.pl

Spotkania z Andrzejem Poniedzielskim to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej, przeciwstawiającej się medialnym trendom satyry.

W programie nowe, premierowe piosenki, żarty i skecze. Bez zmian natomiast poczucie humoru autora Andrzeja Poniedzielskiego. Wieczór kabaretowy jest także promocją jego najnowszej książki. „Dla duszy - gram”, to najpełniejsze wydanie wierszy i piosenek Andrzeja Poniedzielskiego - poety, artysty niosącego niezmącony spokój, inteligencję, wrażliwość i precyzję słowa. 

Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii. „Chcemy żeby jednocześnie były święta i czereśnie” - pisze jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Poniedzielski mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie kilkaset wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Lory Szafran, czy Dawida Podsiadło, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. Mistrz Mowy Polskiej 2012 i Ambasador Polszczyzny 2015 - tytuł otrzymany w dniu 11.10.2015 w Katowicach.

 

artykuły wyróżnione

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5