Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2018 /2019

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2018 /2019. Projekt ten jest kierowany do uczniów i nauczycieli, którzy w ramach zajęć szkolnych chcą oglądać wartościowe filmy i o nich rozmawiać. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty przygotowało nowe filmy i ciekawe cykle tematyczne.                                                                                                                                                 

Podobnie, jak w roku ubiegłym planujemy realizować  pięć cykli: dla przedszkoli – Chodzę do kina, szkoły podstawowej klas I-III – Filmowe sekrety, klas  IV-VI – Świat filmu – gimnazjum i klasy VII -VIII Młodzi w obiektywie i szkół ponadgimnazjalnych – Trudne tematy.                                                                                                                                                  
W ramach każdego cyklu odbędzie się 7 spotkań, raz w miesiącu od października 2018
do kwietnia 2019 roku. Przed projekcją odbędą się prelekcje multimedialne, podczas których widzowie zostaną wprowadzani w tematykę danego filmu. Do każdego tytułu przygotowane zostały obszerne materiały dydaktyczne dla nauczycieli i propozycje ich wykorzystania
na zajęciach szkolnych. Cały program Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej jest zgodny
z podstawą programową i posiada rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapisy do projektu na rok szkolny 2018 /2019 trwają do 5 października. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.panel.nhef.pl/zgloszenie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 Szczegóły projektu, opis cykli, daty spotkań w dołączonym do pisma informatorze.

Zapraszamy Państwa na spotkanie inaugurujące nową edycję projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej do Kina Forum w poniedziałek, 17 września
o godz.17.00.

Koordynator projektu w Kinie Forum BOK - MCC w Bolesławcu:  Ewa Chrobot,tel.668 546 116 lub  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

artykuły wyróżnione

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5