Wernisaż wystawy "Ceramika - Europjskie dziedzictwo kulturowe w fotografii"

Kategoria
wystawa
Termin
16 listopad 2018 00:00
Miejsce
Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł", ul. Chopina 17

 

„Ceramika – europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii” od najbliższego piątku w Centrum integracji Kulturalnej „Orzeł”.

Kontynuując fotograficzne fascynacje Euroregionem Nysa, dwudziestodwuosobowa grupa polskich i czeskich fotografików wzięła udział w warsztatach fotografowania ceramicznych dzieł i pracy artystów. Tym razem Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprosił czeskich fotografów do Bolesławca. Termin warsztatów nie był przypadkowy bowiem sierpień jest miesiącu związanym z ceramiką, podczas trwania 54. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego i 24. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Podczas kilkudniowych warsztatów odbyły się wykłady połączone z warsztatami, które poprowadzili Maciej Hnatiuk  – artysta, fotografik ZPAF i Rafał Swosiński – fotografik. Historię i tradycję  międzynarodowych plenerów ceramiczno-rzeźbiarskich przybliżył fotografom artysta rzeźbiarz – Mateusz Grobelny.

Podsumowaniem całego projektu jest wystawa fotograficzna zorganizowana w Bolesławcu – we foyer Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’ Bolesławieckiego Ośrodka  Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki  i w miejskiej galerii w Trutnovie. Towarzyszy jej wydany katalog, stanowiący zbiór najlepszych zdjęć i kalendarz na rok 2019.  Projekt „Ceramika – europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii” realizowany jest przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu i Stowarzyszenie Podkarkonoskich Artystów-Plastyków w Trutnovie  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Fotograficznym CAMERA.

Na wernisaż wystawy zapraszamy

26 października o godz. 18.00 w CIK ‘Orzeł” BOK – MCC

16 listopada w galerii miejskiej w Trutnovie

sampledruk b2 czeskiprojekt

 
 

Terminy

  • 26 październik 2018 00:00
  • 16 listopad 2018 00:00
  • 00:00

Wspierane przez iCagenda