Joanna Kołaczkowska w Bolesławcu

Kategoria
spektakle
Termin
10 marzec 2018 16:30 - 21:00
Miejsce
Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł"

Zgłoszenia do udziału w projekcie można wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić się telefonicznie pod numerem tel. 75 644 5593

plakatIV

Czwarte spotkanie projektowe to możliwość obcowania z dziełami dwóch reżyserskich legend: Milosza Formana i Stanisława Barei. Komedia „Miś” to jedna z najlepszych polskich przedstawicieli gatunku, a czeski klasyk „Pali się moja panno” jest pierwszym ważnym filmem Formana (nominacja do Oskara). Zaproszonym gościem będzie prawdziwa gwiazda polskiego kabaretu – Joanna Kołaczkowska (kabaret Hrabi). Zapraszamy od 16.30 do CIK „Orzeł”.

„Miś” (1980), reż. S. Bareja – tego filmu nie trzeba przedstawiać polskiemu widzowi… jest to jedna z zaledwie kilku komedii o której można bez żadnego nadużycia powiedzieć  - pozycja kultowa! Pełen paradoksów i komizmu scenariusz autorstwa duetu Bareja – Tym ukazuje życie prezesa klubu sportowego "Tęcza" w czasach PRL-u. Film broni się pomimo upływu 40 lat, a każda rola aktorska jest prawdziwą perełką, bowiem nawet w epizodach pojawiają się świetni polscy aktorzy (m.in. W. Pokora, S. Mikulski, Z. Czerwińska, B. Pawlik).

„Pali się moja panno” (1967), reż. M. Forman – akcja filmu przenosi nas do małej czeskiej miejscowości  w której odbywa się coroczny Bal Strażaków. Pomimo dokładnych przygotowań nie wszystko idzie zgodnie z planem. Milosz Forman pod płaszczykiem lekkiej, przyjemnej komedii ukazał mechanizmy działania systemu komunistycznego. W tym zawiera się wielkość tego filmu, który tak jak „Miś” nabiera po latach dodatkowych barw i smaków. Warto przypomnieć, że „Pali się…” był czeskim kandydatem do Oskara w kategorii filmu nieanglojęzycznego.

portret aska resize

Joanna Kołaczkowka – tym razem gościem specjalnym projektu będzie ikona polskiej sceny kabaretowej. Wystąpiła w filmie „Ryś, czyli  kontynuacji kultowego „Misia”. Aktorka, autorka tekstów związana na stałe z kabaretem Potem i kabaretem Hrabi. Występuje w popularnym serialu improwizowanym pt. „Spadkobiercy”. Panel dyskusyjny zaraz po filmie „Miś” (około godz. 20.00)

Szczegóły na stronie projektu www.komediabezgranic.eu

Projekt Komedia bez granic – polsko czeskie spotkania filmowe jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

 
 

Terminy

  • 10 marzec 2018 16:30 - 21:00

Wspierane przez iCagenda