1661266
DziśDziś857
WczorajWczoraj1434
TygodniowoTygodniowo8131
MiesięcznieMiesięcznie50548
ŁącznieŁącznie1661266

Spektakl na Dzień Dziecka w Forum

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza w sobotę, 3 czerwca o 12.00 do Sali Forum na spektakl przygotowany przez jeleniogórski Zdrojowy Teatr Animacji „Koziołek Matołek”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Forum, rezerwacja na kino.boleslawiec.pl.

„Koziołek Matołek”, to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki). Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Na scenie Forum wystąpią: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek i Rafał Ksiądzyna. Reżyserem spektaklu jest Czesław Sieńko, podczas przedstawienia usłyszymy muzykę Roberta Łuczaka, a choreografię przygotowała Małgorzata Fijałkowska.

Spektakl szczególnie polecamy dzieciom w wieku od 4 do 13 lat.

Foto Oliwa sotomatolek 1matolek 3matolek 4matolek 6

Życzenia


POZYTYWKA - II Przegląd Piosenki Przedszkolnej w BOK - MCC

W piątek, 12 maja o godzinie 10.00 w sali Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się II Przegląd Piosenki Przedszkolnej POZYTYWKA. W tym roku wysłuchamy 13 prezentacji przedszkolaków z Bolesławca, wystąpi ponad 200 osób.  Serdecznie zapraszamy.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki z  myślą o rozwoju małego dziecka poprzez muzykę i śpiew, po raz drugi, organizuje  przegląd piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mali artyści będą mieli okazję zaprezentować się na deskach sali Forum. Spróbują swoich sił i zaśpiewają przed publicznością. Zaprezentują się przedszkolaki z: Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3 i 3-filia, 4, 5, 6, 7 oraz Niepublicznego Przedszkola „Jacek i Agatka”, „Zielona Nibylandia”, „Nibylandia” i „Bajka”, a także z Prywatnego Przedszkola OXPRESS.Wystawa Claudii Rückert w BOK - MCC

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa niemieckiej artystki Claudii Rückert, który odbędzie się w czwartek, 11 maja 2017 o 11.00 w Galeria „mała Biała” BOK – MCC. Wernisaż uświetni występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu. Wystawa czynna do 11 czerwca 2017 br.

Wśród prac Claudii Rückert można dostrzec bogate studium historii rzemiosła ceramicznego. Tematem prac są przede wszystkim ręcznie toczone naczynia użytku codziennego. Ponadto wykonuje ceramikę unikatową, przeznaczoną do specjalnego zastosowania, nietuzinkowe świeczniki, słoiki do przechowywania i rzeźby ogrodowe. Do dekoracji naczyń używa tradycyjnych technik dekoracyjnych. Większość jej prac wypalanych jest w piecu elektrycznym w temp. 1140 st. C. Artystka pracowała przy licznych projektach artystycznych, prowadziła wiele warsztatów ceramicznych dla dorosłych i dzieci m.in. w gimnazjum Peter Apian w Leisnig. Jest znaną i cenioną artystką w kraju związkowym Saksonia w Niemczech.

 Claudia Rückert (ur. 1959 r. w Lipsku/Niemcy):

1978 – 1979 zawodowo związana z Fabryką Porcelany w Colditz,
1980-1983 studia na Uniwersytecie Burg Gebischenstein w Halle, Wydział Projektowania Form Przemysłowych,
od 1984 wykonuje wolny zawód ceramika,
1986 podejmuje współpracę z malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem Friederem Heinzem,
1991 zakupiła wraz z Friederem Heinzem farmę w Groß Pelsen (obok Mügeln) gdzie w przyszłości prowadzić będą studio artystyczne i sklep z wyrobami artystycznymi,
1994 otrzymała stypendium z Fundacji Fundusze Kultury,
od 1997 współpracuje z fabryką porcelany sanitarnej DURAVIT w Meißen,
od 2005 współpracuje z Ziegelei Huber und Huber w Graupzig (obok Lommatzsch),
od 2008 współpracuje z zakładem płytek do pieców kaflowych RUKA w Mügeln, realizując projekt ręcznie malowanych kafli piecowych,
od 2007 wykłada na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Mittweida, Zakład Pracy Socjalnej (Estetyka i Komunikacji),
2012 warsztaty z japońskim mistrzem garncarstwa Masakatsu Kusakabe.


DZBAN OGNIA premiera filmu w CIK „Orzeł”

W  piątek, 12 maja o godz. 19.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Dzban ognia” zrealizowanego przez Michała Bednarskiego i Michała Szweda. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

„Dzban ognia” to film dokumentalny zrealizowany w trakcie 22. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Opowiada o procesie budowy i wypału autorskiego pieca „Akwarium ognia”, którego pomysłodawcą i twórcą jest ceniony artysta rzeźbiarz Mateusz Grobelny.


Produkcja: Bolesławiecka Szkoła Filmowa
Development: Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”
Czas trwania: 20 minut


Strażnicy Galaktyki w Forum

Od piątku, 5 maja na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki dwie premiery -  kino familijne: kontynuacja opowieści na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics o grupie superbohaterów „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, seanse w wersji cyfrowej, w technologii 3D, z napisami i dubbingiem, a także przezabawna animacja „Riko prawie bocian”. Ponadto, jeszcze tydzień na naszym ekranie, widowiskowy film akcji „Szybcy i wściekli 8”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

„Strażnicy Galaktyki vol. 2” grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków - Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.


„Riko prawie bocian” osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!


Owacje na stojąco dla utalentowanych bolesławian!

To, że historia nie musi być nudna, a patriotyzm mało trendy, udowodnili młodzi bolesławianie, którzy w ramach nowego projektu „Kuźnia talentów” realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki przygotowali musical na 3-go maja pt: „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”. Za swój talent, kreatywność i ciężką pracę zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami na stojąco. Teraz spektakl zostanie zaprezentowany czterokrotnie dla uczniów bolesławieckich szkół.

W środowy wieczór, 3 maja w sali Forum BOK – MCC odbyła się premiera musicalu. W przedstawieniu wzięło udział ponad 20 osób uczących się na co dzień w bolesławieckich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: w Gimnazjum Samorządowym nr 2 i 3, w I i II Liceum Ogólnokształcącym, oraz w Zespole Szkół Elektronicznych i Zespole Szkół Budowlanych.

Zdecydowaną większość stanowią śpiewający aktorzy: Julia Gołębiowska, Karolina Kołodziej, Weronika Orawiec, Radek Kalamarz, Marika Zdunek, Magda Cichorzewska, Natalia Sikorzyńska, Eliza Sondaj, Arkadiusz Orawiec, Olaf Kramarski, Oliwia Leśków, Alicja Świca, Kamila Nazim, Marcel Sas. Towarzyszą im instrumentaliści: Eliza Laudani, Jan Dziuba, Jakub Dziuba, Hanna Druzgała, Wiktoria Góra i Arek Leszczyński. Częścią musicalu jest  również niezwykle widowiskowy solowy taniec w wykonaniu Julii Babijczuk.

Za przygotowanie oprawy muzycznej, rozpisanie wszystkich aranżacji i reżyserię odpowiada Wojtek Szajwaj. Autorem scenariusza jest Irmina Nowak i Wojciech Szajwaj. Obsługą wydarzenia zajęli się pracownicy BOK - MCC. Nad dźwiękiem czuwa Krzysztof Korczyński, światłem Leszek Rzepka. Obsługa techniczna to: Michał Piaskowski i Bartłomiej Popek. Dekoracje wykonali Waldemar Cieślak i Paweł Sponar. Całość koordynował Dariusz Uściński.

Musical „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, opowiada historię młodych mieszkańców Bolesławca należących do dwóch różnych grup rówieśniczych. Zawiera wątek miłosny skupiający się na losach Radka i Julki, należących do zupełnie innych światów, lecz próbujących wspólnie zorganizować przedsięwzięcie, które nauczy ich wiele, o tym kim są.

Założeniem projektu „Kuźnia talentów" jest promowanie najzdolniejszej młodzieży w naszym regionie. Zajęcia w BOK - MCC prowadzi Wojtek Szajwaj. Musical jest pierwszym przedsięwzięciem młodych ludzi, nad którym pracowali pół roku. Nie możemy się doczekać kolejnej premiery.

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu w całości:


IMG_0826IMG_0828IMG_0853IMG_0864IMG_1151IMG_1153IMG_1167IMG_1173_MG_0839_MG_0892_MG_0894_MG_0905_MG_0915_MG_0934_MG_0991_MG_0999_MG_1047_MG_1055_MG_1066_MG_1072_MG_1100_MG_1107_MG_1125_MG_1140_MG_1150

joomla template 1.6