1661275
DziśDziś866
WczorajWczoraj1434
TygodniowoTygodniowo8140
MiesięcznieMiesięcznie50557
ŁącznieŁącznie1661275

W Kinie Forum premierowo „Szybcy i wściekli 8” oraz „Dzieciak rządzi”

Od piątku, 21 kwietnia zapraszamy do kina na ósmą odsłonę kultowej serii „Szybcy i wściekli 8” oraz film animowany „Dzieciak rządzi”.123

„Szybcy i wściekli 8” Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych…


„Dzieciak rządzi” Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.


Na naszym ekranie również „Chata”, ekranizacja światowego bestsellera o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie, przebaczeniu i wierze. Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

Majówka w Bolesławcu

Zapraszamy mieszkańców miasta na Majówkę. 1 maja odbędzie się impreza plenerowa „Piknik Europejski”, 2 maja w Rynku - Obchody Święta Flagi RP, 3 maja  Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz musical patriotyczny przygotowany przez utalentowaną młodzież.

„Piknik Europejski” odbędzie się w amfiteatrze w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów. Będziemy bawić się w poniedziałek w godzinach 14.00 – 24.00.
W ramach imprezy miłośnicy gotowania rywalizować będą podczas  Mistrzostw Bolesławca w Grillowaniu. Jest to konkurs na najlepszą potrawę z grilla dla amatorów i zawodowców.  Zapraszamy wszystkich chętnych do kulinarnego współzawodnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 kwietnia w sekretariacie BOK - MCC.


Do pobrania:
Regulamin
Karta zgłoszeń


Podczas pikniku warto zajrzeć na stoisko Komisji Europejskiej, która objęła Patronat honorowy nad wydarzeniem. Na boisku przy I LO odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego (polskiego i amerykańskiego).
Ponadto na stoisku „Psi zakątek” przedstawiciele firmy Husse udzielać będą porad na temat żywienia, pielęgnacji oraz wychowania czworonogów.

Na scenie amfiteatru  zaprezentuje się m.in. Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego, Termy Dance, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.  W koncercie „Wiosna, ach to ty” wystąpią uczestnicy trzech pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki:  Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, Pracownia Gitary oraz Pracownia Wokalna.

W godzinach wieczornych czeka nas szalona zabawa i tańce podczas dwóch koncertów. Przed bolesławiecką publicznością wystąpi zespół disco-dance o nazwie Hi-Fi. Trzyosobowa grupa na rynku muzycznym istnieje od siedmiu lat. Najbardziej popularne utwory, to  „Loczki” czy „Bujaj się tak!”  

Zespół An Dreo e Karina wykona największe przeboje włoskiej pary Al Bano & Romina Power - "Felicita". Podczas 16-stu lat na rynku muzycznym, zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą, są zwycięzcami Europejskiego Festiwalu Coverów.


Natomiast w środę, 3 maja o 17.00 w sali Forum BOK – MCC odbędzie się premiera musicalu  „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”. Wstęp za okazaniem zaproszenia - będą one dostępne w kasie Kina Forum od 24 kwietnia! Ilość miejsc ograniczona!

Patriotyczny spektakl muzyczny  został przygotowany w ramach nowego projektu realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki promującego najzdolniejszą młodzież w naszym regionie. W musicalu bierze udział 30 osób. Całą muzykę wykonana młodzież „na żywo”, a usłyszeć będziemy mogli znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Za przygotowanie oprawy muzycznej, rozpisanie wszystkich aranżacji i reżyserię odpowiada Wojtek Szajwaj.
Musical „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, opowiada historię młodych mieszkańców Bolesławca należących do dwóch różnych grup rówieśniczych. Zawiera wątek miłosny skupiający się na losach Radeka i Julki, należących do zupełnie innych światów, lecz próbujących wspólnie zorganizować pewne przedsięwzięcie. Jakie? O tym można będzie dowidzieć się w dniu premiery!


Ocalić od zapomnienia ... spotkanie w CIK

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec "Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni". Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" BOK - MCC. Wieczór - tym razem z kuchnią bałkańską -  swoim występem uświetni Chór Stowarzyszenia.

"Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni” to kontynuacja projektu rozpoczętego w 2015 roku, jako cyklu otwartych spotkań Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób historii młodszym pokoleniom. W roku 2016 spotkania organizowane były pod kątem 70. rocznicy powrotu Polaków z Bośni. Tegoroczny projekt zakłada organizację otwartych spotkań ukazujących kulturowe i kulinarne bogactwo tradycji przodków. Głównym celem projektu jest zapoznanie tradycjami, a także utrwalenie pamięci o historii Bośniaków, ich tradycji, lokalnych zwyczajach, a także o mieszkańcach, którzy wnieśli ważny wkład w historię Bolesławca.


Inauguracja projektu odbyła się 28 marca. Spotkanie koncertowo uświetniła Kapela Herbutów i Chór Stowarzyszenia Reemigrantów. Swoje wiersze czytał Józef Herbut, a o tradycjach zaręczyn opowiadała Genowefa Kwaśniak – Zięba. We foyer, o kawie i sposobach jej parzenia opowiadała Stanisława Zięcik a parzyła Weronika Wilczyńska, która z Ewą Marcinów zaprezentowały przed kamerą sposób wyrabiania ciasta na pitę. Czy zdradziły swój przepis dowiemy się jesienią podczas premiery filmu, który w ramach projektu realizuje Szymon Wasylów z REDfilmproduction
Spotkanie zakończyło się degustacją pity i kawy przywiezionej prosto z Bośni, parzonej nie inaczej, jak po bośniacku. Goście mieli okazję spróbować pity z różnym nadzieniem – z serem, z jabłkami, z dynią, ze szpinakiem, z ziemniakami i boczkiem. Każda inna, bo pieczona przez różne gospodynie.

Relacja ze spotkania z 28 marca przygotowana przez Urząd Miasta Bolesławiec.


WIOSNA, ACH TO TY koncert pracowni BOK - MCC

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na koncert WIOSNA, ACH TO TY w wykonaniu uczestników trzech swoich pracowni: Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, Pracowni Gitary oraz Pracowni Wokalnej - 21 kwietnia o 18.00 w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" BOK - MCC. Wstęp wolny.

W repertuarze Zespołu Pieśni i Tańca "Bolesławiec", którego instruktorem jest Agnieszka Radwańska znajdą się zabawy i tańce śląskie, m.in. Kozirajka, Trojak, Klapok, Litery, Grozik. Na scenie zaprezentują się: Lena Balińska, Maja Szabłowska, Klaudia Dyka, Zuzanna Russ, Julia Lubieniecka, Klaudia Oleksiak, Sonia Turlejska, Marysia Szewczuk, Anna Szelągowska, Martynka Paprot, Emilka Bołbot, Klaudia Kowalik, Anna Wróblewska, Anna Chwastyk, Justyna Najdzionek, Julia Pranić, Aleksandra Tarnowska, Kinga Jankowska, Aleksandra Mazurek, Martynka Sobczyk, Alicja Tchorowska, Jagoda Marczewska, Nadia Horochowska, Maja Stasiak, Amelia Kubiak, Magdalena Filipek, Andrzej Skwarek, Hubert Ciszewski, Szymon Jankowski, Dawid Sobolewski, Piotr Chwastyk, Adam Tarnowski, Krzysztof Tylutki, Tomislav Pranić. Towarzyszyć im będzie kapela, w składzie Michał Braszko (kapelmistrz), Paweł Pachołek, Gabriela Tencza, Celestyna Koszak i Franciszek Wiśniewski.

Z Pracowni gitary, którą prowadzi Mirosław Kuc usłyszymy Zosię Kołodziej, Wojtka Andrzejewskiego, Kornelię Przybylską, Wiktorię Zymitrukiewicz, Małgorzatę Fraś, Wiktorię Śliwę oraz Roksanę Wojtasińską w repertuarze jazz-flamenco oraz "Schody do nieba" czy "Rebeka".

Natomiast z Pracowni wokalnej, której instruktorką jest Barbara Lendzian  w programie "Wiosna, ach to ty", zaśpiewają Eliza Sondaj, Anna Wróblewska, Magda Cichorzewska, Gabrysia Widera, Kasia Rozmus, Agnieszka Kaziów, Magdalena Kuzber, Julia Pranić i Kuba Półćwiartek.Pracownia tańca BOK – MCC nagrodzona

W niedzielę, 9 kwietnia w Szkole Tańca Beaty i Tomasza Tabor w Jeleniej Górze odbył się Festival Tańca Nowoczesnego - Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry. W festiwalu wzięło udział 40 zespołów, ponad 400 tancerzy z Wrocławia, Opola, Zielonej Góry, Żmigrodu, Wałbrzycha, Warszawy, Santoka k/Gorzowa Wlkp., Kowar, Obornik Śl., Milicza, Poznania, Szczecina, Złotoryi, Bolesławca, Kalisza i  Jeleniej Góry.  W festiwalu BOK - MCC reprezentowała Pracownia Tańca Współczesnego prowadzona przez Halinę Bałacką-Kłak.

Pracownia wykonała trzy układy taneczne. Grupa NOCTURN w kategorii wiekowej 12 – 15 lat zatańczyła fragment ze spektaklu KAIROS i zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 16 lat zatańczyła grupa MODUS prezentując fragment ze spektaklu METANOIA i również zajęła I miejsce. Trzeci występ - połączonych grup (MODUS i NOCTURN) fragment przedstawienia Z JEDNEJ GLINY nagrodzono miejscem III. Gratulujemy!


Wyjątkowa wystawa bolesławieckiego pleneru ceramiczno - rzeźbiarskiego w Wałbrzychu

164 prace, które powstawały podczas Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno – Rzeźbiarskich prezentowane są w Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu. Wernisaż wystawy „Przekrój przez Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu” odbył się w piątek, 7 kwietnia. Wystawę można oglądać do 7 czerwca br. Serdecznie zapraszamy.

Jest to największa w historii plenerów wystawa, prezentująca efekty pracy twórczej artystów uczestniczących w najdłużej trwającej tego typu imprezie w Polsce. Wystawa jest wynikiem współpracy Starej Kopalni z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Na wystawie w Wałbrzychu znajdują się rzeźby z ponad 30 plenerów. Najstarszą eksponowaną rzeźbą jest Wazon autorstwa Elżbiety Nawrockiej z 1984 roku.

Podczas otwarcia wystawy „Przekrój przez Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu” Zastępca Prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, serdecznie witał gości, mówił o tym, jak ważna jest współpraca ośrodków kultury z Bolesławca i Wałbrzycha. Przypomniał również o Sympozjum Ceramicznym „Porcelana inaczej”  które w Wałbrzychu odbywało się przez 35 lat. Dyrektor BOK - MCC  Ewa Lijewska-Małachowska podkreślała, że po raz pierwszy możemy zobaczyć tak licznie prezentowane prace poplenerowe w jednym miejscu i sama jest zaskoczona ogromem tych zbiorów.
W wernisażu uczestniczyli również Kornel Filipowicz Zastępca Prezydenta Bolesławca, Mateusz Grobelny, który od pięciu lat jest komisarzem pleneru w Bolesławcu oraz kuratorem wystawy w Wałbrzychu, Jan Jędrasik Zastępca Dyrektora Starej Kopalni, Krystyna Gay-Kutschenreiter komisarz MPCRZ w latach 1990-2005, Janina Bany-Kozłowska projektantka form ceramicznych w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”, Teresa Wolanin była dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz artyści, uczestnicy plenerów: Maria Bor, Adriana Grochal, Władysław Garnik, Edyta Orlińska.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu ma już 52-letnią tradycję.  Jest, to najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce. Dzięki współpracy z lokalnymi producentami ceramiki artyści z całego Świata mają okazję tworzyć w lokalnych fabrykach ceramicznych: Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz, a także w pracowniach ceramicznych Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.
 
DSC_6203DSC_6205DSC_6207DSC_6209DSC_6212DSC_6214DSC_6215DSC_6216DSC_6223DSC_6225DSC_6232DSC_6236DSC_6242IMG_9939IMG_9944

źródło: Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki oraz BOK - MCC

Finaliści Przeglądu Jacka Kaczmarskiego

W piątek, 7 kwietnia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki miał miejsce finał IV Przeglądu Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą…”. W godzinach przedpołudniowych odbyła się część konkursowa, a  podczas wieczornego koncertu laureatów ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Pierwszą nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymała Zuzanna Hryniewicz, wykonała utwór "Powrót", a w kategorii ponadgimnazjalnej najlepsza była Julia Gołębiowska, która zaśpiewała "Kantyczka z lotu ptaka" oraz "O krok".

Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego organizowany przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki odbył się po raz czwarty.

Przed południem Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Niewęgłowska, Aleksander Samostrokow, Józef Pokładek i Dariusz Uściński wysłuchała 13-stu prezentacji w dwóch kategoriach.  W  kategorii  gimnazjum, oprócz pierwszego miejsca przyznała tylko trzy wyróżnienia, które otrzymali: Julia Kwiatkowska, za utwór „Iskry i łzy", Marcel Sas "Zbroja” i Julia Pranić "Krzyk". W kategorii szkoła ponadgimnazjalna miejsce drugie otrzymała Martyna Kuklińska za "Manewry" i "Korespondencja klasowa" oraz ex aequo trzecie miejsce Aleksandra Potocka za "Mucha w szklance lemoniady” i "Pytanie retoryczne", a także Magdalena Cichorzewska za "Sen Katarzyny II" i "Lot Ikara".

Podczas wieczornego koncertu nagrody wręczył Prezydent Miasta Piotr Roman oraz Józef Pokładek przedstawiciel Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim. Zaprezentowali się wszyscy laureaci.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim.

IMG_2100IMG_2102IMG_2140IMG_2144IMG_2152IMG_2162IMG_2166IMG_2178IMG_2188IMG_2191IMG_2200IMG_2207IMG_2227IMG_2242IMG_2245

joomla template 1.6