1661266
DziśDziś857
WczorajWczoraj1434
TygodniowoTygodniowo8131
MiesięcznieMiesięcznie50548
ŁącznieŁącznie1661266

Wokół Palmy Wielkanocnej warsztaty w BOK - MCC

W sobotnie przedpołudnie, 8 kwietnia w Galerii „W sam raz” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyły się warsztaty plastyczne „Wokół Palmy Wielkanocnej”. Zajęcia prowadziły instruktorki Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz Pani Elżbieta Pachołek z Koła Gospodyń Wiejskich Bożejowice – Rakowice.

Były to warsztaty międzypokoleniowe. W trakcie zajęć uczestnicy wykonywali tradycyjne palmy wielkanocne. W swojej pracy wykorzystywali gałązki bazi, bukszpanu, barwinka oraz własnoręcznie wykonane kolorowe kwiaty z krepiny. Palmy zostały zabrane do domów.

Palmy wielkanocne są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w Kościele katolickim. W Polsce zwyczaj ten obchodzony jest od średniowiecza.

IMG_2267IMG_2268IMG_2269IMG_2275IMG_2281

Oliwia Witek laureatką konkursu plastycznego

Trzynastoletnia Oliwia Witek z Pracowni plastycznej „Akademia sztuki” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, została nagrodzona w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „WARSZAWA MOJA STOLICA ”. Młoda artystka tworzy pod okiem doświadczonej instruktorki Stanisławy Wojdy – Pytlińskiej. Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Warszawie.

 Komisja konkursowa oceniła 1477 prac, które napłynęły na konkurs ze 143 placówek. Na wystawę zakwalifikowano 200 prac, w tym nagrodzono 30 prac. Tematyka prac była związana z Warszawą np. ruchem ulicznym, parkami, mostami, teatrami, pomnikami, kościołami itp. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 24 kwietnia w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie.


Wielkanocny stół Carpe Diem w BOK – MCC

W piątkowe przedpołudnie, 7 kwietnia w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki członkowie Klubu Nauczycielskiego „Carpe Diem” tradycyjnie spotkali się przed Wielkanocą.

Obecnych przywitała prezes stowarzyszenia Eugenia Wolska. W sympatycznej, rodzinnej atmosferze złożyła okolicznościowe życzenia, podkreślając jak ważne jest to święto, szczególnie dla ludzi starszych. Każda z osób otrzymała świątecznego baranka. Nie zabrakło programu artystycznego, który przygotowały panie z klubu oraz słodkiego poczęstunku.

IMG_2050IMG_2056IMG_2059IMG_2073IMG_2077IMG_2078IMG_2079IMG_2080IMG_2082IMG_2085

Jubileusz UTW w BOK – MCC

6 kwietnia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu świętował Jubileusz X-lecia swojego istnienia. W sali Forum BOK – MCC odbyła się uroczystość - części oficjalnej towarzyszyły występy artystyczne. Licznie przybyli goście zostali zaproszeni również na otwarcie wystawy prac  słuchaczy UTW.

Uroczystość prowadziła dr Maja Jedlińska Pełnomocnik Rektora ds. UTW w Bolesławcu oraz Wiesława Olczyk koordynator UTW. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dr hab. prof. UE Elżbieta Sobczak i Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman. Współorganizatorem wydarzenia był Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Rada Słuchaczy UTW.  

Na uroczystość X-lecia przybyli znakomici goście m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, władze uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, władze miasta i powiatu oraz profesor dr hab. Jan Miodek, który wygłosił wykład na temat: "Przywracanie nazw miejscowych na Dolnym Śląsku po 1945 roku". Obecni obejrzeli prezentację przybliżającą historię działalności słuchaczy UTW na przestrzeni minionego dziesięciolecia.
Podczas wydarzenia nagrodzono czterdziestu trzech słuchaczy UTW wycieczką do „Doliny Pałaców i Ogrodów” w Kotlinie Jeleniogórskiej. Nie zabrakło również podziękowań dla licznego grona osób wspierających UTW oraz życzeń od przybyłych gości. Całą uroczystość wzbogaciły prezentacje artystyczne: Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, uczniów ze SP nr 2 – klasy IIb oraz słuchaczy UTW: chóru, zespołu tańca orientalnego, grupy prezentującej humoreskę.

IMG_1829IMG_1830IMG_1842IMG_1862IMG_1871IMG_1915IMG_1927IMG_1935IMG_1952IMG_1968IMG_1980IMG_1995IMG_2004IMG_2008IMG_2017

Kong: Wyspa czaszki w kinie Forum

Od piątku, 7 kwietnia na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki - wielka, świąteczna przygoda w świecie zwierząt w obrazie „Zając Max ratuje Wielkanoc” oraz widowiskowy „Kong: Wyspa czaszki” w wersji cyfrowej i 3D, a także błyskotliwa i świetnie zagrana komedia, szyta na miarę naszych czasów „PolandJa”.
W sobotę w Poranku na bis o 12.15 przezabawna i pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem, a także o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem „Rysiek Lwie Serce”. Bilet na animację w ramach cyklu tylko 9 zł.
Ponadto drugi tydzień gramy film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem „Ghost in the Shell”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslwiec.pl

„Zając Max ratuje Wielkanoc” to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania. Przesympatyczni futerkowi bohaterowie, świetny polski dubbing, szczypta magii i tajemnica Zająca Wielkanocnego czekają już na odkrycie!

„Kong: Wyspa czaszki” film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.


„PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika!

Koncert laureatów IV Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego w CIK Orzeł

W piątek, 7 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki  odbędzie się finał IV Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego "A mury runą...". W programie: koncert laureatów i ogłoszenie wyników. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki już po raz czwarty organizuje przegląd dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim. Przegląd został zainicjowany w 10. rocznicę śmierci polskiego poety, barda, kompozytora - Jacka Kaczmarskiego.

Część konkursowa odbędzie się w sali wielofunkcyjnej CIK „Orzeł” w piątek, 7 kwietnia o godz. 10.00. Finałem IV Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego będzie Koncert laureatów podczas którego zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody - wszystkich chętnych zapraszamy o godz. 18.00.

Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i rozpowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.


Przedszkolaki na scenie CIK „Orzeł”!

W poniedziałek, 3 kwietnia w godzinach przedpołudniowych w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na scenie podczas III Przeglądu Małych Form Scenicznych "Orzełek" wystąpiły utalentowane przedszkolaki z Bolesławca. Atmosfera była wyśmienita! Zaprezentowali się uczestnicy projektu „Edukacja teatralna dla przedszkolaków” realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w roku szkolnym 2016/2017.

Przegląd skierowany był do dzieci z bolesławieckich przedszkoli. Podczas trzeciej edycji „Orzełka” odbyło się 13 prezentacji. Wystąpili wychowankowie  Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3, 3-filia, 4, 5, 6 i 7 oraz z przedszkola „NIBYLANDIA”, „Zielona NIBYLANDIA”, Oxspress, Jacek i Agatka i Bajka.

Dzieci fantastycznie bawiły się podczas występów. Recytowały, śpiewały oraz tańczyły. Dzięki młodym aktorom mieliśmy okazję obejrzeć między innymi inscenizacje pt.: „Taniec w ogrodzie”, „Wiosna”, „Zielona bajka”, „Niegrzeczna królewna” i inne.

Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego grup przedszkolnych powiatu bolesławieckiego, inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej  poprzez teatr, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wzbogacanie osobowości młodego człowieka poprzez edukację teatralną.

Przegląd został zrealizowany w ramach projektu „Edukacja teatralna dla przedszkolaków, który BOK - MCC realizuje od trzech lat w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł". W roku szkolnym 2016/2017 do programu zgłosiło się dwadzieścia siedem grup, deklarując udział ponad 500 dzieci w wieku 5 lat.

W ramach projektu w roku szkolnym realizowane są dwa spotkania każdej z grup. Zajęcia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, prowadzi instruktor BOK - MCC Urszula Frąszczak – Matyjewicz. Dzieci przez dwie godziny bawią się w teatr - ćwiczą i wykonują zadania aktorskie, rozwijają umiejętności zgodnie z Założeniami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Program powstał, aby w atrakcyjny sposób pomóc przygotować młodego widza do odbioru kultury i przekazać wiadomości związane ze sceną i prezentacją. Zależy nam, aby kontakt ze sztuką zachęcił młodego człowieka do własnej twórczości.

IMG_9241IMG_9267IMG_9277IMG_9282IMG_9291IMG_9309IMG_9315IMG_9325IMG_9345IMG_9347IMG_9350IMG_9357IMG_9366IMG_9373IMG_9434IMG_9453IMG_9459IMG_9461IMG_9479

joomla template 1.6