1661275
DziśDziś866
WczorajWczoraj1434
TygodniowoTygodniowo8140
MiesięcznieMiesięcznie50557
ŁącznieŁącznie1661275

Do zobaczenia w Kinie Forum

Od piątku, 10 marca na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki premierowo polski film  „Wyklęty” oraz nie tylko dla młodych widzów i miłośników czworonogów - animacja „Ozzy” i film familijny „Był sobie pies” - obrazy w polskiej wersji językowej. Drugi tydzień na naszym ekranie „Maria Skłodowska – Curie” i „Logan: Wolverine”.
W sobotę, 11 marca o godz. 12.15  -  Poranek na bis z klasyką bajek. Motywem przewodnim zestawu polskich animacji jest przyjaźń i opieka. Na ekranie: PIESEK W KRATKĘ, PROSZĘ SŁONIA! "Witaminki" i "Powrót Dominika", MIŚ KUDŁATEK "Lalka Agnieszki" oraz REKSIO "Reksio i nośna kura". Bilet tylko 9 zł.
Szczegóły i rezerwacja na: kino.boleslawiec.pl.

"Wyklęty" to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

„Ozzy” to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zacznie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych - Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.

„Był sobie pies” niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka…
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.
Chcesz wiedzieć, o czym myśli pies? Co go bawi, a co smuci, jaki ma pogląd na koty i dlaczego szczeka na sąsiada? Daj mu głos! To będzie wyszczekana opowieść!


Klimatycznie, sentymentalnie, zabawnie 8 marca w BOK – MCC

8 marca w galerii „mała Biała” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki świętowaliśmy Dzień Kobiet w rytmie PRL, pod hasłem „Najwięcej witaminy mają bolesławieckie dziewczyny”. Głównym punktem programu było uroczyste otwarcie wystawy artystek związanych z naszym miastem: Teresy Olszewskiej - Bancewicz i Haliny Kubów. Wystawa czynna do 10 kwietnia.

Panie, których prace eksponowane są w BOK – MCC wiele łączy. Obydwie, urodziły się poza Bolesławcem i dopiero jako osoby dorosłe związały się z  naszym miastem. Bardzo ważnym elementem ich życia są podróże.  Na otwarciu wystawy artystki mówiły przede wszystkim o swoich pracach, pasjach,  inspiracjach i  artystycznej drodze.

Pani Teresa Olszewska – Bancewicz na wystawie prezentuje autorskie chochoły oraz plakaty, które powstały w latach 90. XX wieku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, monotypią, collagem i tkaniną artystyczną. W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki prowadzi zajęcia właśnie z tkaniny artystycznej, gdzie warsztatowicze tworzą w technice opracowanej przez artystkę. Od 1986 r. mieszka w Przejęsławiu w okolicach Bolesławca gdzie w 1989 r. wraz z mężem otworzyła Galerię „Izba Rękodzieła”. Pani Teresa znana jest z dalekich podróży autostopem. Zachęcamy do odwiedzenia bloga artystki http://teresabancewicz.blogspot.com/.

Halina Kubów prezentuje na wystawie malarstwo i rzeźbę ceramiczną inspirowaną podróżami. Artystka twierdzi, że na pytanie: gdzie była - łatwiej jej odpowiedzieć - gdzie nie była. Swoją przygodę ze sztuką zaczęła dopiero na emeryturze. Wstąpiła na Uniwersytet Trzeciego Wieku gdzie do tej pory realizuje swoje marzenia i pasje. Malarstwo było pierwszą dziedziną w której postanowiła się sprawdzić, początkowo pod kierunkiem Joanny Mysłek – Michnowskiej, a następnie Katarzyny Sas. Na jej drodze rozwoju artystycznego pojawił się także Mateusz Grobelny, który odsłonił przed nią tajemnicę sztuki ceramiki. Jej wielką pasją są także podróże po świecie, a przeżycia z nimi związane stanowią nieskończone źródło inspiracji w jej twórczości.

Licznie przybyła publiczność miała przyjemność porozmawiać z artystkami, obejrzeć piękne i ciekawe prace, ale również  doskonale się bawiła wpisując się  w klimat wydarzenia – czasy PRL. Które jak się okazało, budzą nadal wiele emocji i sentymentu.  Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem, które wygłosił 8 marca 1960 roku Władysław Gomułka - w tej roli Marek Pietraszkiewicz, towarzyszyła mu sekretarka Łucja Mielczarek. Inscenizację i happening przygotowała pracownia teatralna Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki „hallo grupa” prowadzona przez Urszulę Frąszczak – Matyjewicz. Wystąpili również: bufetowa - Alicja Jopek oraz pozostali towarzysze: Maja Zatylna, Emilia Piotrowska, Melania Florczak, Filip Lickiewicz, Ada Gabrych, Dominika Klecha, Zuzanna Gabryś, Ola Kisielewska i Ada Bielecka.

Znaczne grono przybyłych osób strojem nawiązywało do stylistyki lat 70. i 80., dzięki czemu wzięli udział w  fantowej błyskawicy, w której można było otrzymać upominki, takie jak: garnki, kawa, książki czy rajstopy – oczywiście wszystko za pokwitowaniem. Każdy z przybyłych gości mógł również sfotografować się ze wspaniałym czerwonym Fiatem 126 p; w tamtych czasach, spełnieniem marzeń niejednej rodziny.

Dziękujemy artystkom za wspaniałe prace, publiczności za liczne przybycie i dobrą zabawę oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację wydarzenia. Szczególnie właścicielowi Fiata 126 p Mariuszowi  Wyrwał, oraz Stowarzyszeniu Miłośników Wsi Raciborowice - Pani Prezes Teresie Przybylskiej za użyczenie rekwizytów z okresu PRL.

IMG_8026IMG_8027IMG_8058IMG_8059IMG_8060IMG_8069IMG_8076IMG_8084IMG_8097IMG_8098IMG_8101IMG_8107IMG_8109IMG_8121IMG_8122IMG_8136IMG_8137IMG_8145IMG_8161IMG_8179IMG_8182IMG_8194IMG_8230IMG_8233IMG_8248IMG_8275IMG_8286IMG_8302IMG_8312IMG_8317IMG_8335IMG_8339IMG_8341IMG_8345IMG_8346

Drogie Panie!


Poranek na bis z klasyką bajek

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza w najbliższą sobotę, 11 marca do kina Forum na seans filmowy dla młodych widzów. W ramach cyklu Poranek na bis - spotykamy się w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 12.15 - odbędzie się seans "Z klasyką polskich bajek". Motywem przewodnim zestawu animacji jest przyjaźń i opieka. Na ekranie cztery polskie animacje: PIESEK W KRATKĘ, PROSZĘ SŁONIA! "Witaminki", "Powrót Dominika", MIŚ KUDŁATEK "Lalka Agnieszki" i REKSIO "Reksio i nośna kura". Bilet tylko 9 zł. Dla widzów przewidzieliśmy upominki. Szczegóły i rezerwacja na: kino.boleslawiec.pl.


Rewelacyjny spektakl pracowni BOK - MCC

Tysiąc dwieście osób obejrzało wystawiony trzykrotnie spektakl taneczny autorstwa Haliny Bałackiej – Kłak w wykonaniu Pracowni Tańca Współczesnego Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Na scenie wystąpiło 70 osób. Premiera spektaklu "KAIROS – wykorzystać czas" miała miejsce 2 marca w sali Forum, dzień później obejrzeli go uczniowie bolesławieckich szkół.

Na scenie zaprezentowały się trzy grupy z Pracowni Tańca Współczesnego: PROMYKI,  dzieci w wieku 7-9 lat, NOCTURN, tancerze 10-15 lat oraz MODUS, młodzież powyżej 15 lat. Nagrania i  montaż dźwięku wykonał Piotr Gnyszka, nad światłami czuwał Leszek Rzepka, a o nagłośnienie zadbał Krzysztof Korczyński.

Główną osią prawie godzinnego przedstawienia jest czas i kolejne etapy życia człowieka. Od dzieciństwa poprzez młodość i dorosłość po starość. Porusza on uniwersalne wartości takie jak miłość, wolność oraz wybory naszej życiowej drogi.

W "KAIROS – Wykorzystać czas" wystąpili:
grupa PROMYKI w składzie: Martyna Chruścińska,  Eliza Psiuch, Karolina Cydzik, Patrycja Urbanowicz, Katarzyna Potoczniak, Klara Strzelczyk, Kornelia Sawicka, Jakieła Alicja, Lena Korycka, Maria Ryguła, Marlena Fabiańska, Anna Kopacka, Maja Gajewska, Maria Mroczek, Amelia Nieradka, Julia Pilecka, Karolina Dul, Elżbieta Zawrotniak, Oliwia Ławniczak, Nadia Rudzik, Amelia Krajniak, Nicola Drzewiecka, Lena Konieczna,
grupa NOCTURN w składzie: Gabriela Kłak, Maja Janiszewska, Lenka Szymecka, Agata Stachowiak, Kamil Raczyński, Julia Długosz, Martyna Bartczak, Pola Dorosz, Magdalena Tkaczyk, Emilia Dybał, Kamila Wiśniewska, Karolina Sowińska, Nadia Kapral, Katarzyna Mróz, Julia Hil, Aleksandra Jopkiewicz, Amelia Forma, Karol Scelina, Julia Stępień, Julia Kawałko, Milena Kobak, Bianka Pilitowska, Alicja Kolasa, 

grupa MODUS w składzie:
Aleksandra Bartczak, Zuzanna Woźnica, Julia Babijczuk, Wiktoria Tkaczyk, Kornelia Groń, Alicja Piestrzyńska, Paulina Owerko, Karolina Domańska, Liliana Scelina, Karolina Kłak, Patrycja Boluk, Dariusz Rudzik, Alicja Basińska, Patrycja Midera, Klaudia Ferlewicz, Aleksandra Dobies, Karolina Zdunek, Magdalena Szewc
oraz Michał Czerepak, Ilona Szymecka oraz Jadwiga Pietraszkiewicz i Marek Pietraszkiewicz.

_MG_7209_MG_7226_MG_7233_MG_7236_MG_7237_MG_7258_MG_7272_MG_7291_MG_7315_MG_7320_MG_7323_MG_7326_MG_7350_MG_7370_MG_7372_MG_7386_MG_7389_MG_7400_MG_7410_MG_7426_MG_7462_MG_7468_MG_7484_MG_7494_MG_7495_MG_7518_MG_7535_MG_7551_MG_7552_MG_7558_MG_7810_MG_7812_MG_7820_MG_7821_MG_7824

Tancerze z Pracowni tańca współczesnego zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Wcześniejsze spektakle taneczne, prezentowane przez pracownię w sali Forum również cieszyły dużym uznaniem. We wrześniu 2014  odbyła się premiera spektaklu tanecznego „Z jednej gliny”. Wykonawcy poprzez taniec opowiedzieli historię bolesławieckiej ceramiki na przestrzeni wieków. W spektaklu m.in. znalazł się słynny garniec Joppego, okres wojny, praca w komunistycznych zakładach, aż wreszcie współczesność. W kwietniu 2015 roku pracownia zaprezentowała spektakl taneczny „Metanoia”, który miał swoją premierę kwietniu 2012 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu. W grudniu 2015 roku tancerze wzięli udział w widowisku muzycznym na podstawie bajki "Król lew" przygotowanym przez pracownie muzyczne i taneczne BOK - MCC.

Promocja powieści o niezwykłych kobietach XIX wieku

W sobotę, 11 marca 2017 o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki (II piętro), odbędzie się promocja najnowszej książki o. prof. dr. hab. Zdzisława Józefa Kijasa OFMConv. pt. „Tam gdzie rodzi się życie”. Autora powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku, pochodzących z terenów Śląska, a konkretnie z Nysy, Prudnika i okolic.

O. prof. dr hab. Zdzisław Józef Kijas OFMConv., franciszkanin, wybitny teolog, od wielu lat pracownik watykańskiej Kongregacji ds. świętych, autor książek i artykułów naukowych, wychowawca i pedagog przybędzie do Bolesławca na zaproszenie wspólnoty parafialnej Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej oraz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Powieść „Tam gdzie rodzi się życie” opisuje historię kobiet, które nie godząc się na bezczynność na widok cierpienia innych, postanowiły wyjść naprzeciw ludzkiej biedy, samotności w chorobie, cierpieniu, umieraniu. Powieść odwołuje się do faktów historycznych, starając się jednocześnie udzielić odpowiedzi na ciągle ważne pytania: co znaczy kochać prawdziwie? Jak pomagać, aby nie poniżać? Jak mądrze towarzyszyć temu, kto cierpi lub umiera? Co robić, aby nie zrezygnować z ideałów, mimo przeciwnych wiatrów? Co znaczy prawdziwa przyjaźń i jak ją utrzymać? To tylko niektóre z pytań, na które zamierza udzielić odpowiedzi powyższa powieść.

W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do Pań, które w bohaterkach powieści odnajdą z pewnością wiele sytuacji, bliskich swojemu życiu. Podczas promocji powieść będzie dostępna w specjalnie zaaranżowanym stoisku, a Autor z radością złoży swój autograf. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

 

Maria Skłodowska – Curie i Logan: Wolverine w kinie Forum

Od piątku, 3 marca na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki dwie premiery „Maria Skłodowska – Curie” i „Logan: Wolverine”.

Drugi tydzień na naszym ekranie polska komedia „Porady na zdrady” i animacja „Barbie w świecie gier”.

8 marca z okazji Dnia Kobiet i zbliżającego się Dnia Mężczyzny o godz. 18.45 na seansie „Porady i zdrady” odbędzie się akcja konkursowa Happy Seats (znajdź nagrodę pod fotelem), szczęśliwcy otrzymają  zestaw kosmetyków firmy Oceanic.

„Maria Skłodowska – Curie” wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.
W roli tytułowej w filmie wystąpiła Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.


„Logan: Wolverine” - w niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły. Tracący moc Logan staje się mentorem małej dziewczynki, która posiada podobne zdolności.

joomla template 1.6