25. Bolesławieckie Święto Ceramiki

xx
Kategoria
koncert
Termin
2019-08-14 11:00 - 2019-08-18 23:00

PIĄTEK

Midge Ure 'The Voice Of Ultravox'

strona03

Midge Ure, który dołączył do zespołu Ultravox w 1980 roku nagrywając i komponując utwory na album "Vienna" w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z post-punka i nowej fali, który następnie został nazwany new romantic. Uważa się, że album "Vienna" (1980) był jednym z prekursorów tego stylu. Kolejne płyty "Rage In Eden" (1981), "Quartet" (1982) oraz "Lament" (1984) ugruntowały pozycję Ultravox, jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop, jakimi bez wątpienia było pojawienie się new romantic, nowej fali oraz synth-popu w pierwszej połowie lat 80 ubiegłego stulecia.

URSZULA

strona01

Gwiazda, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.  "Konik na biegunach", "Malinowy król" czy "Dmuchawce, latawce, wiatr" - te utwory znają prawie wszyscy. Świetne teksty, niepowtarzalny wokal i rockowe brzmienia to gwarancja idealnego koncertu!   Obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Swój pierwszy album – „Urszula” wydala w 1983 roku. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. O ponadczasowości jej utworów świadczy to, że zarówno młodzież jak i starsze pokolenie doskonale bawiło się w ich rytmie.

SOBOTA

Ocelot – Sen nocy letniej

strona02

Połączenie nowoczesnych technologii, teatru i akrobatyki szykuje Widowisko Akrobatyczno Wizualne: OCELOT. Teatr na jedną noc, za pomocą nowoczesnych projektorów zamieni się w niezwykły las pełen elfów i wróżek. Konwencja, która została przyjęta ma na celu złamać tradycyjny podział teatru scena- widownia. Wszystko zostanie zaaranżowane tak aby widz miał absolutne wrażenie, że jest uczestnikiem sztuki. Sceny tańca powietrznego będą działy się tuż nad głowami publiki, nowoczesne światła zmienią całkowicie optykę patrzenia na rzeczywistość, a wciągająca fabuła pozwoli przeżyć niezwykłą przygodę w krainie lasu Shakespeare’a . 

NIEDZIELA

Sylwia Grzeszczak

strona04

Sylwia Grzeszczak. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Wydała cztery studyjne albumy, jeden z Liberem Ona i On oraz trzy solowe: Sen o przyszłościKomponując siebie Tamta dziewczyna. Teledysk do utworu „Sen o przyszłości” zagwarantował artystce pierwszą w historii Polski wygraną w 36. edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

Trwające 5 dni targi ceramiczne są największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z największych w Europie. Bierze w nich udział ponad 100 wystawców - producentów ceramiki, a na Międzynarodowe Plenery przyjeżdżają ceramicy z różnych stron świata. Na targach można kupić ręcznie malowane wyroby ceramiczne w bardzo dobrych cenach. Podczas tych kilku dni Bolesławiec mieni się odcieniami kobaltu, biegają po nim gliniane postacie, a zewsząd rozbrzmiewa muzyka.

Czego nie zabraknie podczas BŚC 2019?

 • Targi Ceramiczne – ponad 100 wystawców zarówno ceramiki użytkowej jak i ceramiki artystycznej
 • Teatry uliczne – występy międzynarodowych teatrów ulicznych
 • Ceramiczna Parada – gromadzący rokrocznie kilka tysięcy uczestników ceramiczny karnawał otwierający święto ceramiki
 • Miasteczko Animacji Ceramicznych - jedyne w Polsce miasteczko dla całych rodzin w których rodzice wraz z dziećmi mogą brać udział warsztatach toczenia na kole, malowaniu biskwitów, lepieniu w glinie
 • Glina Show – sobotnia parada glinianych postaci w strojach specjalnie zaprojektowanych na tę okazję – do parady dołączyć może każdy, uczestnicząc przy okazji w warsztatach malowania gliną
 • Festiwal Kolorów Holi - wielobarwne wydarzenie szczególnie lubiane przez dzieci i młodzież, połączone z finałem parady Glina Show
 • 55. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski - najdłużej trwający w Polsce plener ceramiczny skupiający co roku kilkunastu najzdolniejszych artystów-ceramików z całego świata
 • Giełda Staroci – ponad 300 wystawców gości w Bolesławcu przez trzy dni (piątek-niedziela)
 • Stoiska handlowe – ponad 100 różnorodnych stoisk handlowych
 • Koncerty – trzy dni występów największych gwiazd estrady polskiej i zagranicznej
 • Wesołe Miasteczko – miejsce, które wprawi w dobry humor małych i dużych

Targi Ceramiczne - ponad 100 wystawców zarówno ceramiki użytkowej jak i ceramiki artystycznej. Na targach można kupić ręcznie malowane wyroby ceramiczne w bardzo dobrych cenach.

Ceramiczna Parada to barwny, niemal karnawałowy korowód, który oficjalnie otwiera Bolesławieckie Święto Ceramiki. Biorą w niej udział m.in. włodarze miasta, przedstawiciele lokalnych zakładów ceramicznych, miejskie spółki i zakłady produkcyjne, przedszkola i szkoły, organizacje pozarządowe, lokalne formacje i zespoły artystyczne. Uczestników łączy nie tylko miłość do ceramiki, ale również  charakterystyczne stempelki zdobiące skórę bądź kobaltowe elementy stroju. Rokrocznie wybiera się najciekawiej przebranego uczestnika oraz najlepiej ubraną grupę.

parada

Miasteczko Animacji Ceramicznej to gliniany raj dla dzieci i dorosłych. Do niebanalnych atrakcji zdecydowanie należą: malowanie biskwitów, lepienie glinianych rzeźb czy też toczenie na kole garncarskim. Miasteczko znajduje się na skwerze przy BOK – MCC.

miasteczko

Glina Show to gratka dla osób chcących wcielić się w rolę glinianych postaci, które dumnie przemaszerują w glinianym korowodzie. Coś dla osób, które nie boją się pobrudzić i co najważniejsze, mają bujną wyobraźnię, aby stworzyć oryginalne przebranie. Dla odważnych – konkurs na najlepsze przebranie, jak również okazja dla fotografów – konkurs na najlepsze zdjęcie. Dodatkową atrakcją jest finalne połączenie glinianej parady z Festiwalem Kolorów Holi!

glina

Festiwal Kolorów to okazja do podróży w czasie, bowiem każdy może stać się dzieckiem. Wirujące w powietrzu biodegradalne Kolory Holi nadadzą szarej rzeczywistości nowych barw. Śmiech uczestników wraz z otaczającą muzyką stworzą atmosferę, której nie sposób zapomnieć. Wystarczy tylko odrobina chęci i już można wejść w kolorowy tłum.

festiwal

Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski jest niepowtarzalną okazją wzięcia udziału w wielokulturowym dialogu artystów ceramików. Gościli u nas uznani artyści: Kazimierz Kalkowski, Mateusz Grobelny, Władysław Garnik, Magdalena Gazur, Krystyna Gay-Kutschenreiter, Krzysztof Rozpondek.

plener

Giełda Staroci  - to wydarzenie ucieszy każdego, kto tęskni za reliktami przeszłości. Wiekowe bibeloty, osamotnione zabawki, które czekają na nową miłość; zaśniedziałe monety, wyblakłe znaczki i pożółkłe księgi. Można oglądać, kupować i sprzedawać.

starocie

 
 

Terminy

 • Od 2019-08-14 11:00 do 2019-08-18 23:00

Wspierane przez iCagenda