„Niepodległa to My” – konkursy plastyczne, wystawa i koncert Pieśni Patriotycznych (2017)

"Niepodległa to My" to cykl działań o charakterze kulturalnym adresowany do mieszkańców Bolesławca, zapraszający do wspólnego świętowania. Organizatorem projektu jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Partnerami są Państwowa Szkoła Muzyczna  I st. im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów Kaniowskich oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu

W programie:

  1. konkursy plastyczne z nagrodami:

"Jubileusz 100­lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości" konkurs na plakat skierowany jest do młodzieży, powyżej 16 roku życia i osób dorosłych. Trzy nagrodzone prace, w przyszłym roku promować będą bolesławieckie obchody Święta Niepodległości

"Barwy Niepodległej" konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i realizowany jest obecnie w szkołach.

Prace z obu konkursów będą prezentowane na wystawie zorganizowanej w CIK „Orzeł” w dniach 11 – 25 listopada. Laureatów konkursów poznamy 25 listopada na finisażu wystawy, podczas którego nastąpi wręczenie nagród.

Uwaga - Zmiana terminu – prace na oba konkursy przyjmujemy do 8 listopada!

  1. Warsztaty muzyczne dla bolesławieckich chórów, które zakończą się wspólnym koncertem w dniu 11 listopada. W projekcie biorą udział: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni ich Potomków oraz Przyjaciół, Chór Cantate Deo, Chór PSM i Chór parafialny Voce d'Argento.
  2. Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez bolesławieckie Chóry. Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej. W jego repertuarze znajdą się znane i chętnie śpiewane pieśni, które nawiązują do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przed koncertem, o godz. 18.00 na zielonym skwerze w Rynku zaprezentuje się Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów, które jako jedyne w regionie kultywuje tradycje kawalerii polskiej.

niepodlegla to my

Projekt „Niepodległa to MY” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.