1771724
DziśDziś1011
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2046
MiesięcznieMiesięcznie35004
ŁącznieŁącznie1771724

„Od Hiszpanii po Orient” widowisko taneczne w sali Forum BOK-MCC

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na widowisko taneczne „Od Hiszpanii po Orient”. W środę, 13 kwietnia o godz. 19.00 w sali Forum odbędzie się już trzecia edycja tego wydarzenia. Wstęp za zaproszeniami, ilość miejsc ograniczona. Zaproszenia do odbioru od 4 kwietnia w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej BOK-MCC.

Podczas tego wieczoru będą mieli Państwo okazję zobaczyć obie formy tańca, które zaprezentują uczestnicy pracowni BOK-MCC: pracowni tańca orientalnego „Arabeska” prowadzonej przez Alicję Kowal oraz pracowni tańca flamenco „Carmen”, której instruktorem jest Magdalena Zientara.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ zaproszonych gości. Pokaz tańca flamenco zaprezentuje Studio Tańca Flamenco Katarzyny Radułowicz. Barwne stroje i nastrojowa muzyka przeniosą Państwa do słonecznej Hiszpanii.

Mimo różnego pochodzenia taniec flamenco i orientalny wykazują wiele podobieństw. Obie formy są pełne ekspresji, wyrażają emocje i zmysłowość. We flamenco tancerze wyrażają uczucia mimiką twarzy, ruchami dłoni i ramion, rytm jest podkreślany stukaniem obcasów. Natomiast taniec orientalny charakteryzuje się izolacjami poszczególnych części ciała, rytmicznym unoszeniem i opadaniem bioder.


Koncert laureatów III Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego w CIK Orzeł

W piątek, 8 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK-MCC  odbędzie się finał III Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego "A mury runą...". W programie: Koncert laureatów i ogłoszenie wyników. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki już po raz trzeci organizuje przegląd dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim. Przegląd został zainicjowany w 10. rocznicę śmierci polskiego poety, barda, kompozytora - Jacka Kaczmarskiego.

Część konkursowa odbędzie się w sali wielofunkcyjnej CIK „Orzeł” w piątek, 8 kwietnia o godz. 8.30. Finałem III Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego będzie Koncert laureatów podczas którego zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody - wszystkich chętnych zapraszamy o godz. 18.00.

Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i rozpowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.


Cała prawda o kotach w spektaklu pracowni teatralnej BOK-MCC

W środowy wieczór, 30 marca w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbyła się premiera spektaklu „Koty – podręcznik użytkownika” przygotowanego przez uczestników „hallo grupy” Pracowni Teatralnej BOK-MCC prowadzonej przez Urszulę Frąszczak – Matyjewicz.

Spektakl składał się z kilkunastu lekcji obsługi „sierściucha”. Młodzież z „hallo grupy” zaprezentowała  zarówno dowcipne jak i smutne, pełne refleksji, a także gorzkie wiersze o kocim żywocie autorstwa Tomasza Majerana.

W spektaklu wzięli udział: Melania Florczak, Dominika Klecha, Emilka Piotrowska, Nicola Potoczna, Adriana Gabrych, Kasia Jakieła, Kamila Stachów, Kornela Kozioł, Natalia Ferlewicz, Eliza Sondaj,  Julia Fulczyńska, Daria Chłopicka, Agata Kubica, Joanna Marcińkowska, Alicja Jopek , Dariusz Gołębiewski, Filip Lickiewicz oraz Martyna Krawczyk.

Publiczność wielkimi brawami nagrodziła występujących, dziękując za świetny spektakl i miły wieczór, nie tylko dla kociarzy.

_MG_5684_MG_5686_MG_5698_MG_5716_MG_5733_MG_5746_MG_5759_MG_5762_MG_5771_MG_5789

Pokój, El Clan, Major i Mustang w kwietniowym dkfbok

Miłośników dobrego kina zapraszamy do Forum BOK-MCC na seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok. W kwietniu na naszym ekranie film „Pokój”, argentyński thriller "El Clan", rosyjski dramat kryminalny „Major” oraz dramat „Mustang”. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Karnet w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Forum tylko do 4 kwietnia. Szczegóły na: kino.boleslawiec.pl.

W pierwszy poniedziałek miesiąca,  4 kwietnia na naszym ekranie „Pokój” - poruszający dramat o intensywności najlepszego thrillera.
Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.


11 kwietnia „El Clan” -  Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.

W kolejny poniedziałek, 18 kwietnia „Major” - tragiczny wypadek z udziałem majora milicji powoduje lawinę wydarzeń, które poddają w wątpliwość wiarę w najbardziej fundamentalne wartości. Ukazane w filmie działania służb mundurowych oparte na wewnętrznych układach, korupcji i przemocy, składają się na do bólu prawdziwy obraz świata, gdzie rację ma silniejszy, a pojęcie moralności dawno rozmyło się w mętnej brei wszechogarniającego fałszu. To mocne, dobrze zrealizowane kino, skłania do refleksji nad naturą człowieka. Czy w każdym z nas drzemie bestia? Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, aby uniknąć odpowiedzialności? Gdzie leży granica człowieczeństwa?

Natomiast 25 kwietnia na naszym ekranie „Mustang”  - pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.
Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej "pozbyć się problemu" i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

3 x Premiera w kinie Forum

Od piątku, 1 kwietnia na ekranie kina Forum BOK-MCC, trzy premierowe tytuły: animowany film o nowych przygodach pandy Po w „Kung Fu Panda 3”, kontynuacja klasycznej komedii romantycznej „Moje wielkie greckie wesele 2” oraz  film o wielkim pojedynku superbohaterów: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

Dodatkowo do 6 kwietnia w holu kina Forum prezentowana jest wystawa rzeźb ze stali Sebastiana Kucharskiego „Art from SCRAP”.

„Kung Fu Panda 3” - animowany film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca, obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand! Seanse w kinie Forum w wersji cyfrowej i 3D.


„Moje wielkie greckie wesele 2” - po kilkunastu latach od wesela Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy czasem zdobędą trochę wolności, zaraz nadarza się okazja, by kochający się rodzinny krąg ponownie zacisnął się jak pętla na szyi. Ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzina oczywiście musi zatwierdzić wybór uczelni. Zanosi się na trzęsienie ziemi, bo dziewczyna pragnie opuścić rodzinne Chicago, a co gorsze jej nowy chłopak nawet nie udaje Greka. Jednak prawdziwe tsunami dopiero przed nami. Otóż rodzice Tulli - Maria i Gus - odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, więc formalnie wciąż są do wzięcia, a to dopiero początek…

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” - w obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć. Seanse na naszym ekranie w wersji cyfrowej oraz 3D, z napisami lub dubbingiem.

Wystawa Pracowni Fotograficznej BOK-MCC i pokaz tańca orientalnego w CIK „Orzeł”

W piątek, 1 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” ul. Chopina 17, w ramach spotkania pasjonatów fotografii - Klubu Oko Orła odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Poezja obrazu”. Autorami zdjęć są uczestnicy Pracowni Fotograficznej BOK-MCC prowadzonej przez Grzegorza Matoryna i Grzegorza Sidorowicza. Wstęp wolny.

Podczas wernisażu gościnnie wystąpi tancerka Idalia Kowara-Schmidt, która zaprezentuje się w  tańcu orientalnym - w jego różnych odmianach, a przede wszystkim tribal fusion.

10354882_1311230148905014_1594620768255002737_n1461381_1311206555574040_3623159141409398130_n1930495_1311206552240707_2493222090566666456_n481151_1311206625574033_2233061992725611193_n5378_1311206868907342_8857191350595967119_n

fot. https://www.facebook.com/IdaliaTribal/

Wystawa rzeźb ze stali i pokazy przedpremierowe w kinie Forum

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki z myślą o miłośnikach science-fiction przygotował ciekawą ofertę. Na ekranie kina Forum w dniach 29 i 30 marca odbędą się pokazy przedpremierowe filmu o wielkim pojedynku superbohaterów: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Natomiast w holu kina Forum od 29 marca do 6 kwietnia prezentowana będzie wystawa imponujących rzeźb ze stali Sebastiana Kucharskiego - „Art from SCRAP” .

Inspiracją dla widowiskowych rzeźb ze stali Sebastiana Kucharskiego są głównie postacie pochodzące z filmów z gatunku science-fiction. Ich autor tworzy prawdziwe dzieła sztuki ze zwykłego złomu, używając do tego spawarki i kątówki. Myśliwce imperium ze Star Wars, Obcy, Predator, to tylko niektóre z jego prac. Do ich stworzenia wykorzystuje przede wszystkim złom samochodowy, karoserię czy wahacze. Największe i najbardziej pracochłonne rzeźby powstały z ponad tysiąca elementów. Niektóre z nich ważą nawet pół tony i mają 3 metry wysokości. Ich wykonanie zajmuje średnio od 3 do 5 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet 10 miesięcy, wszystko zależy od rozmiaru, liczby zużytych części oraz ich dostępności na złomowiskach.
Ten typ prac i sztuki określany jest mianem scrap sculptures, czyli po prostu rzeźby ze złomu. Sebastian Kucharski pochodzi z miejscowości Zawadzkie koło Lublińca, swój warsztat prowadzi w Łączniku na Opolszczyźnie.

12DSC_0004DSC_0035DSC_0277Megatron 270 cmUntitled-TrueColor-01aliendsc_02621s

Po obejrzeniu wystawy zapraszamy na film „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Pokazy przedpremierowe w kinie Forum w dniach: 29 i 30 marca. Obraz premierowo na naszym ekranie od piątku, 1 kwietnia. Film wyświetlamy w wersji cyfrowej oraz w technologii 3D, z napisami lub dubbingiem. Szczegóły i rezerwacja na: kino.boleslawiec.pl

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” - w obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.joomla template 1.6