1771724
DziśDziś1011
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2046
MiesięcznieMiesięcznie35004
ŁącznieŁącznie1771724

Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor na deskach Forum w BOK - MCC

W ramach kulturalnych czwartków, 25 maja w sali Forum znani i cenieni aktorzy: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota i Martyna Kliszewska wystąpili w spektaklu autorstwa Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor”. Za spektakl publiczność podziękowała aktorom owacjami na stojąco.

Bolesławiecka publiczność z wielką uwagą śledziła losy najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, którzy po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. W spektaklu znalazły się wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie. Dużym atutem przedstawienia, oprócz gry aktorskiej, są wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego.

_MG_3320_MG_3329_MG_3334_MG_3336_MG_3344_MG_3354_MG_3360_MG_3369_MG_3379_MG_3404

W Kinie Forum - Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara

Od piątku, 26 maja na ekranie Kina Forum BOK - MCC premierowo kolejna przygoda kapitana Jack'a Sparrow'a w filmie „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Film wyświetlamy w wersji cyfrowej oraz 3D, z napisami i dubbingiem.  Dla dzieci i całych rodzin pełna humoru i szalonych przygód animacja „Dudi: Cała naprzód”.

Drugi tydzień na ekranie zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba „Jutro będziemy szczęśliwi” oraz inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji „Gwiazdy”.

„Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” - kapitan Jack Sparrow nie ma lekko. Co przygoda, to kolejny problem. Tym razem jego dawny wróg Salazar po wydostaniu się z Diabelskiego Trójkąta postanawia zmieść z powierzchni Ziemi wszystkich piratów. WSZYSTKICH! Co jak co, ale nasz ulubiony „captain Jack” ma spory problem. Na szczęście jest jeden artefakt, który może zatrzymać nikczemnego Salazara – magiczny trójząb Posejdona.„Dudi: Cała naprzód”- jest rok 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Dudi i jej przyjaciele: zwariowana ryba żabnica oraz neurotyczna krewetka, niechcący doprowadzają do podwodnej katastrofy, która sprawia, że grupa ich najbliższych zostaje uwięziona w pułapce. Sytuacja jest podbramkowa, a w okolicy próżno szukać pomocnej płetwy. Dudi i przyjaciele muszą wypłynąć na szerokie wody w poszukiwaniu ratunku. Będzie kolorowo, zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale zawsze ciekawie. Podmorska ekipa dotrze do zatopionych ulic Nowego Jorku, wraku Titanica, a nawet do dalekiej Arktyki. Na szlaku spotkają mnóstwo niezwykłych istot, zawrą wspaniałe przyjaźnie i odkryją niejedną podwodną tajemnicę.

Świętujemy Dzień Dziecka w BOK - MCC

Z okazji Dnia Dziecka Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki przygotował ofertę, nie tylko dla najmłodszych. Do Kina Forum zapraszamy na filmowe hity z niespodzianką oraz na spektakl „Koziołek Matołek”. W CIK „Orzeł” będziemy czytać dzieciom. W budynku BOK – MCC przy placu Piłsudskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac, które powstały na zajęciach podczas ferii zimowych, a na skwerze za BOK – MCC wystąpią tancerze.

Już 31 maja w godzinach 15.00 – 17.00, uczestnicy pracowni tańca hip-hop zaprezentują swoje umiejętności. Na skwerze za BOK – MCC wystąpią grupy: Canon i Canonki.  Do obejrzenie przygotowanych układów zapraszają dzieciaki z pracowni oraz ich instruktorka Katarzyna Tomczyk-Jakubowska.

1 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy prac wykonanych przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych 2017. Podziwiać będziemy kompozycję naścienną, inspirowaną ptakami pt. „Nasze niebo”. Zajęcia w pracowni ceramicznej prowadzili instruktorzy ośrodka kultury: Edyta Orlińska, Katarzyna Zarówny i Mateusz Grobelny. Zapraszamy do holu, BOK - MCC I piętro.

Tego dnia zapraszamy również do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, gdzie uczestnicy pracowni teatralnej "hallo grupa” czytać będą pełną magii i zaczarowanych postaci opowieść, autorstwa Jana Brzechwy, pt. „Baśń o stalowym jeżu”. W godzinach porannych dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, wieczorem o 18.00 dla wszystkich chętnych – wstęp wolny! Instruktorką pracowni teatralnej jest Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

Również w czwartek, w  Kinie  Forum seanse z niespodzianką - Happy Seats czyli „Szczęśliwy fotel”. Na filmowe hity zapraszamy wspólnie z firmami: EPPE Spółka z o.o. i Disney.
O godzinie 13.00  i 15.00 odbędą się seanse pełnej humoru i szalonych przygód animacji „Dudi: Cała naprzód”. Nieco starszą widownię zapraszamy o 15.30  i 17.30 na kolejną przygodę kapitana Jack'a Sparrow'a w filmie „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Obraz w polskiej wersji językowej (dubbing).


Natomiast w sobotę, 3 czerwca o 12.00, na deskach sali Forum wystąpią aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, w spektaklu „Koziołek Matołek”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Forum. Spektakl szczególnie polecamy dzieciom w wieku od 4 do 13 lat. Szczegóły na stronie: kino.boleslawiec.pl.


Świętowaliśmy Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W piątkowe popołudnie, 19 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w Amfiteatrze Miejskim, w parku przy ulicy Tyrankiewiczów, odbyła się impreza plenerowa „Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu”. Organizatorami imprezy byli: Ministerstwo Rozwoju, Fundusze Europejskie, Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Podczas wydarzenia w programie artystycznym zaprezentowali się uczestnicy pracowni Amatorskiego Ruchu Artystycznego BOK – MCC. Z pracowni wokalnej, którą prowadzi  Barbara Lendzian zaśpiewały: Eliza Sondaj, Magdalena Cichorzewska i Julia Pranic. Blok tańców górnośląskich zatańczyli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorką jest Agnieszka Radwańska. Tańce orientalne i tribal fusion wykonały uczestniczki pracowni tańca orientalnego Idalii Kowary – Schmidt. Wystąpiła również, w 40-osobowym składzie, pracownia tańca hip-hop: Canonki, Canon – skład i Canon, tancerze ćwiczą pod okiem Katarzyny Tomczyk-Jakubowskiej.

Poza występami, na uczestników wydarzenia, czekało wiele atrakcji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

IMG_2930IMG_2933IMG_2943IMG_2955IMG_2965IMG_2972IMG_2978IMG_2995IMG_3015IMG_3018

Targi Ślubne - komunikat

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki informuje, że Targi Ślubne zaplanowane na niedzielę 21 maja, z przyczyn niezależnych od Organizatora, zostały przeniesione na inny termin.
Masz jedno życie. Powtórki nie będzie - konkurs filmowy dla młodzieży

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas VII, gimnazjalistów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu filmowego o charakterze profilaktycznym. W tym roku pod hasłem. „Masz jedno życie. Powtórki nie będzie”. Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia!

Dla trzech najlepszych prac, w każdej z dwóch kategorii wiekowych, przewidziane są nagrody. Planowane są również dodatkowe wyróżnienia m.in. za najlepszy scenariusz, dla najlepszego aktora itp.

Konkurs ma na celu promocję zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwego wpływu używek oraz kształtowanie postaw asertywnych. Dzięki niemu młodzież może pobudzić swoją kreatywność oraz poznać i udoskonalić swoje umiejętności w dziedzinie filmowania.

Zadaniem uczestników konkursu jest realizacja filmu z dowolnego gatunku np. reportażu, wywiadu, dokumentu, opowieści fabularyzowanej. Dopuszczalny czas trwania 10 minut. Autorem obrazu może być jedna osoba lub zespół, który liczy nie więcej niż  pięć osób. Zwycięzców poznamy w listopadzie br.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" BOK - MCC, ul. Chopina 17.Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeń.
Regulamin

Karta zgłoszenia

Patronat Honorowy nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman, Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jacek Klakoćar oraz Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Borski.

Koncert - Z dedykacją dla Mam

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji Pracownia Wokalna Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, przygotowała koncert pt. „Z dedykacją dla Mam”. Dzieci i młodzież zaśpiewają utwory polskie i zagraniczne, nie zabraknie również poezji dla ukochanych mam. Zapraszamy w piątek, 26 maja o godz. 18.00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Wstęp wolny.

Młodzież przygotowała program pod czujnym okiem swojej instruktorki Barbary Lendzian. Wystąpią uczestnicy trzech grup wiekowychi: Oliwia Jakubowska, Zosia Wojtowicz, Natalia Jędrak, Magda Szylin, Sandra Gałka, Pola Pełka, Emilka Bołbot, Kasia Rozmus, Gabrysia Widera, Magda Kusber, Agnieszka Kaziów, Julia Pranić, Eliza Sondaj, Magda Cichorzewska, Kuba Półćwiartek, Ania Wróblewska, Ania Chwastyk, Vanessa Ostrowska oraz Zosia Kołodziej.


joomla template 1.6