1771724
DziśDziś1011
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2046
MiesięcznieMiesięcznie35004
ŁącznieŁącznie1771724

Jutro będziemy szczęśliwi w Kinie Forum

Od piątku, 19 maja premierowo na ekranie kina Forum BOK - MCC zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba „Jutro będziemy szczęśliwi”. W repertuarze również animacja dla młodych widzów „Pim i Pom” oraz inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji „Gwiazdy”. Drugi tydzień wyświetlamy kontynuację klasycznej serii science fiction „Obcy: Przymierze”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

„Jutro będziemy szczęśliwi” Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…


„Pim i Pom” dwa urocze kociaki mieszkają ze swoją panią w niewielkim domu. Przyjaźń między impulsywnym, żądnym przygód Pimem i ostrożnym Pomem zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą znaleźć drogę do domu.


„Gwiazdy” to opowieść o Janie Banasiu - mającym niemieckie korzenie słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku. Film ten będzie niezwykłym przeżyciem dla kibiców piłki, ale też świetnie opowiedzianą historią niełatwej drogi do sławy, jej blasków i cieni.Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu - impreza plenerowa już w najbliższy piątek

Zapraszamy mieszkańców, 19 maja w godz. 17.00 – 19.00 do Amfiteatru w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów na Piknik „Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu”. Wydarzenie odbędzie się z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas wydarzenia zaprezentują m.in. pracownie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki: Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorem jest Agnieszka Radwańska, Pracownia Wokalna prowadzona przez Barbarę Lendzian, Pracownia Tańca hip – hop Katarzyny Tomczyk – Jakubowskiej oraz Pracownia Tańca Orientalnego Idalii Kowary – Schmidt.

Poza występami artystycznymi, na uczestników wydarzenia, czeka wiele atrakcji o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych: double basket – koszykówka na dmuchanym urządzeniu, krokodyl – zjeżdżalnia dmuchana oraz Olimpiada Sportów Ekstremalnych – konkurencje linowe i akrobatyczne - most linowy, trickboard i spacer po linie.


Doceniono młodych artystów z pracowni plastycznej BOK – MCC

Dwa złote i dwa srebrne medale, w międzynarodowym konkursie Pentel, zdobyły cztery młode artystki z pracowni plastycznej „Akademia sztuki” uczęszczające na zajęcia do Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Kamilę Raczko i Idę Sałek uhonorowano złotem, a Natalię Mysiak i Oliwię Witek - srebrem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na 47. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Pentel wpłynęło 13 191 prac dzieci z całego świata, w tym 1 125 z Polski. Nagrodzonych zostało 149. Współorganizatorami konkursu firmy Pentel są między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Według organizatorów ten konkurs, to świetna okazja, aby poprzez sztukę nawiązać kontakt z innymi młodymi artystami i uczestniczyć w wielkiej wymianie myśli. Tematyka i technika są dowolne i każdy, bez ograniczeń może pofolgować swojej wyobraźni.

Ida_Salek_zloty medalKarolina_Raczko - zloty_medalNatalia_Mysiak_ srebrny medalOliwia_Witek_ srebrny medal

To nie koniec osiągnięć podopiecznych Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej. Prace Jagody Marczewskiej, Julii Kędzierskiej, Huberta Godek,  Ilony Głowacz,  Karoliny Guzowskiej i Hanny Jarczyńskiej zostały zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy XIV Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów Prezentacje 2017  pt. „Mój świat tu i teraz” zorganizowanej przez  Hajnowski Dom Kultury. Na ten konkurs wpłynęło 717 prac. Do wystawy zakwalifikowano 164 prace. Wystawa czynna  od 26 maja do 30 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury.

Hanna_ JarczynskaHubert_GodekIlona_GlowaczJagoda_MarczewskaJulia_KedzierskaKarolina_Guzowska

Statuetka Gracji dla Pracowni Tańca Współczesnego BOK - MCC

W miniony weekend, na VII Przeglądzie Tanecznym Lubin Dance w kategorii Mini Spektakl Taneczny (powyżej 15 lat), główną nagrodę w postaci Statuetki Gracji, zdobyła grupa MODUS z Pracowni Tańca Współczesnego. Instruktorem pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki jest Halina Bałacka-Kłak. Tancerze wykonali fragment spektaklu „KAIROS - wykorzystać czas”.

W VII Dziecięcym i Młodzieżowym Przeglądzie Tanecznym Lubin Dance na scenie Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 36 zespołów, m.in. z Lubina, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Jury w składzie: Agata Skibińska, Sylwia Szostak i Łukasz Kukulski oceniało uczestników zależnie od wieku w dwóch kategoriach: Mini Spektakl Taneczny i Taniec Nowoczesny.

Spektakl „KAIROS - wykorzystać czas” miał swoją premierę 2 marca w sali Forum BOK – MCC. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem wartościowego przesłania spektaklu oraz jego profesjonalnego wykonania przez młodych tancerzy. Główną osią przedstawienia jest czas i kolejne etapy życia człowieka. Od dzieciństwa poprzez młodość i dorosłość, po starość. Porusza uniwersalne wartości takie jak miłość, wolność oraz wybory naszej życiowej drogi.

18493961_632828020259657_1576720109_o3fot.PIOTR_SZYMCZEWSKIfot.PIOTR_SZYMCZEWSKIfot.PIOTR_SZYMCZEWSKI1fot.PIOTR_SZYMCZEWSKI2

Dwa razy premiera - filmowcy z Bolesławca w CIK „Orzeł”

Zapraszamy w piątek, 19 maja o 19.00 do Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" na dwie premiery filmowe młodych twórców pt. „Odlot” i „Bajka". Obrazy powstały we współpracy młodzieży z pracowni Edukacji Filmowej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki prowadzonej przez Michała Szweda i Bolesławieckiej Szkoły Filmowej (II Prywatne Gimnazjum). Wstęp wolny.

„Odlot", to etiuda fabularna w reżyserii Jakuba Czyżewskiego i Wiktorii Kotowicz. Opowiada historię dwóch gimnazjalistów, którzy nałogowo korzystają z internetu. Chęć zaistnienia przed społecznością szkolną, w połączeniu z narkotykami, doprowadzają do tragedii. Film ma za zadanie przestrzegać młodych ludzi przed zagrożeniami z sieci oraz o niebezpieczeństwie jakie niosą narkotyki. Zdjęcia do filmu realizowane były od października do marca w Bolesławcu. Scenariusz opracowała Pracownia Edukacji Filmowej BOK - MCC. Autorem zdjęć jest Szymon Śmiałkowski, dźwięk Dominik Mistal. W filmie wystąpili: Piotr Nowak, Kacper Jasiukiewicz, Dominik Sołowiejko i inni.


„Bajka”, to również etiuda fabularna. Reżyserem obrazu jest Magdalena Tkaczyk. Opowiada o relacjach młodych ludzi i zakrzywieniu ich postrzegania życia i świata. Film głęboko zatapia się w niezrozumiałe relacje córki i matki, które doprowadzają do wielu konfliktów. Zdjęcia do filmu realizowane były od października do marca w Bolesławcu. Scenariusz autorstwa Pracowni Edukacji Filmowej BOK – MCC, zdjęcia Miłosza Ciechanowicza, dźwięk Stanisław Pachnik, kierownik produkcji Ida Paluszczyszyn. Wystąpili: Adrianna Burdzy, Ilona Kraśnicka, Katarzyna Krukar, Sylwia Kowalczyk, Karolina Witkowska-Janeczek, Kacper Kurzydło i inni.

 

630Bajka630Odlot


„Dzban ognia” premiera w BOK - MCC

Premiera filmu dokumentalnego „Dzban ognia” zrealizowanego przez Michała Bednarskiego i Michała Szweda miała miejsce w piątkowy wieczór, 12 maja w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Film został zrealizowany podczas ubiegłorocznego 22. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Opowiada o procesie budowy i wypału autorskiego pieca „Akwarium ognia”, którego pomysłodawcą i twórcą jest artysta – ceramik Mateusz Grobelny. Na premierze obecni byli twórcy obrazu oraz bohater dokumentu, z którymi publiczność miała okazję porozmawiać, zarówno przed, jak i po sensie.

IMG_2833IMG_2842IMG_2853IMG_2859IMG_2864

Osoby, którym nie udało się dotrzeć na premierę, zapraszamy do obejrzenia filmu:


Koncert Zbigniewa Wodeckiego odwołany!

Zwrot biletów w kasie kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbywa się do planowanego dnia koncertu Zbigniewa Wodeckiego, tj. do 18 maja 2017 roku.

joomla template 1.6