1771723
DziśDziś1010
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2045
MiesięcznieMiesięcznie35003
ŁącznieŁącznie1771723

POZYTYWKA - II Przegląd Piosenki Przedszkolnej w BOK - MCC

W piątek, 12 maja o godzinie 10.00 w sali Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się II Przegląd Piosenki Przedszkolnej POZYTYWKA. W tym roku wysłuchamy 13 prezentacji przedszkolaków z Bolesławca, wystąpi ponad 200 osób.  Serdecznie zapraszamy.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki z  myślą o rozwoju małego dziecka poprzez muzykę i śpiew, po raz drugi, organizuje  przegląd piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mali artyści będą mieli okazję zaprezentować się na deskach sali Forum. Spróbują swoich sił i zaśpiewają przed publicznością. Zaprezentują się przedszkolaki z: Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3 i 3-filia, 4, 5, 6, 7 oraz Niepublicznego Przedszkola „Jacek i Agatka”, „Zielona Nibylandia”, „Nibylandia” i „Bajka”, a także z Prywatnego Przedszkola OXPRESS.Wystawa Claudii Rückert w BOK - MCC

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa niemieckiej artystki Claudii Rückert, który odbędzie się w czwartek, 11 maja 2017 o 11.00 w Galeria „mała Biała” BOK – MCC. Wernisaż uświetni występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu. Wystawa czynna do 11 czerwca 2017 br.

Wśród prac Claudii Rückert można dostrzec bogate studium historii rzemiosła ceramicznego. Tematem prac są przede wszystkim ręcznie toczone naczynia użytku codziennego. Ponadto wykonuje ceramikę unikatową, przeznaczoną do specjalnego zastosowania, nietuzinkowe świeczniki, słoiki do przechowywania i rzeźby ogrodowe. Do dekoracji naczyń używa tradycyjnych technik dekoracyjnych. Większość jej prac wypalanych jest w piecu elektrycznym w temp. 1140 st. C. Artystka pracowała przy licznych projektach artystycznych, prowadziła wiele warsztatów ceramicznych dla dorosłych i dzieci m.in. w gimnazjum Peter Apian w Leisnig. Jest znaną i cenioną artystką w kraju związkowym Saksonia w Niemczech.

 Claudia Rückert (ur. 1959 r. w Lipsku/Niemcy):

1978 – 1979 zawodowo związana z Fabryką Porcelany w Colditz,
1980-1983 studia na Uniwersytecie Burg Gebischenstein w Halle, Wydział Projektowania Form Przemysłowych,
od 1984 wykonuje wolny zawód ceramika,
1986 podejmuje współpracę z malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem Friederem Heinzem,
1991 zakupiła wraz z Friederem Heinzem farmę w Groß Pelsen (obok Mügeln) gdzie w przyszłości prowadzić będą studio artystyczne i sklep z wyrobami artystycznymi,
1994 otrzymała stypendium z Fundacji Fundusze Kultury,
od 1997 współpracuje z fabryką porcelany sanitarnej DURAVIT w Meißen,
od 2005 współpracuje z Ziegelei Huber und Huber w Graupzig (obok Lommatzsch),
od 2008 współpracuje z zakładem płytek do pieców kaflowych RUKA w Mügeln, realizując projekt ręcznie malowanych kafli piecowych,
od 2007 wykłada na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Mittweida, Zakład Pracy Socjalnej (Estetyka i Komunikacji),
2012 warsztaty z japońskim mistrzem garncarstwa Masakatsu Kusakabe.


DZBAN OGNIA premiera filmu w CIK „Orzeł”

W  piątek, 12 maja o godz. 19.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Dzban ognia” zrealizowanego przez Michała Bednarskiego i Michała Szweda. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

„Dzban ognia” to film dokumentalny zrealizowany w trakcie 22. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Opowiada o procesie budowy i wypału autorskiego pieca „Akwarium ognia”, którego pomysłodawcą i twórcą jest ceniony artysta rzeźbiarz Mateusz Grobelny.


Produkcja: Bolesławiecka Szkoła Filmowa
Development: Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”
Czas trwania: 20 minut


Strażnicy Galaktyki w Forum

Od piątku, 5 maja na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki dwie premiery -  kino familijne: kontynuacja opowieści na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics o grupie superbohaterów „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, seanse w wersji cyfrowej, w technologii 3D, z napisami i dubbingiem, a także przezabawna animacja „Riko prawie bocian”. Ponadto, jeszcze tydzień na naszym ekranie, widowiskowy film akcji „Szybcy i wściekli 8”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

„Strażnicy Galaktyki vol. 2” grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków - Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.


„Riko prawie bocian” osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!


Owacje na stojąco dla utalentowanych bolesławian!

To, że historia nie musi być nudna, a patriotyzm mało trendy, udowodnili młodzi bolesławianie, którzy w ramach nowego projektu „Kuźnia talentów” realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki przygotowali musical na 3-go maja pt: „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”. Za swój talent, kreatywność i ciężką pracę zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami na stojąco. Teraz spektakl zostanie zaprezentowany czterokrotnie dla uczniów bolesławieckich szkół.

W środowy wieczór, 3 maja w sali Forum BOK – MCC odbyła się premiera musicalu. W przedstawieniu wzięło udział ponad 20 osób uczących się na co dzień w bolesławieckich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: w Gimnazjum Samorządowym nr 2 i 3, w I i II Liceum Ogólnokształcącym, oraz w Zespole Szkół Elektronicznych i Zespole Szkół Budowlanych.

Zdecydowaną większość stanowią śpiewający aktorzy: Julia Gołębiowska, Karolina Kołodziej, Weronika Orawiec, Radek Kalamarz, Marika Zdunek, Magda Cichorzewska, Natalia Sikorzyńska, Eliza Sondaj, Arkadiusz Orawiec, Olaf Kramarski, Oliwia Leśków, Alicja Świca, Kamila Nazim, Marcel Sas. Towarzyszą im instrumentaliści: Eliza Laudani, Jan Dziuba, Jakub Dziuba, Hanna Druzgała, Wiktoria Góra i Arek Leszczyński. Częścią musicalu jest  również niezwykle widowiskowy solowy taniec w wykonaniu Julii Babijczuk.

Za przygotowanie oprawy muzycznej, rozpisanie wszystkich aranżacji i reżyserię odpowiada Wojtek Szajwaj. Autorem scenariusza jest Irmina Nowak i Wojciech Szajwaj. Obsługą wydarzenia zajęli się pracownicy BOK - MCC. Nad dźwiękiem czuwa Krzysztof Korczyński, światłem Leszek Rzepka. Obsługa techniczna to: Michał Piaskowski i Bartłomiej Popek. Dekoracje wykonali Waldemar Cieślak i Paweł Sponar. Całość koordynował Dariusz Uściński.

Musical „A ja nie… czyli jak dorasta się do polskości w maju”, opowiada historię młodych mieszkańców Bolesławca należących do dwóch różnych grup rówieśniczych. Zawiera wątek miłosny skupiający się na losach Radka i Julki, należących do zupełnie innych światów, lecz próbujących wspólnie zorganizować przedsięwzięcie, które nauczy ich wiele, o tym kim są.

Założeniem projektu „Kuźnia talentów" jest promowanie najzdolniejszej młodzieży w naszym regionie. Zajęcia w BOK - MCC prowadzi Wojtek Szajwaj. Musical jest pierwszym przedsięwzięciem młodych ludzi, nad którym pracowali pół roku. Nie możemy się doczekać kolejnej premiery.

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu w całości:


IMG_0826IMG_0828IMG_0853IMG_0864IMG_1151IMG_1153IMG_1167IMG_1173_MG_0839_MG_0892_MG_0894_MG_0905_MG_0915_MG_0934_MG_0991_MG_0999_MG_1047_MG_1055_MG_1066_MG_1072_MG_1100_MG_1107_MG_1125_MG_1140_MG_1150

Piknik Europejski w Bolesławcu

1-go maja mieszkańcy Bolesławca licznie przybyli, aby bawić się podczas Pikniku Europejskiego, który odbył się w nowo wyremontowanym amfiteatrze w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów. Mimo kapryśnej wiosny, pogoda dopisała. W programie znalazły się występy artystyczne, mistrzostwa grillowania, koncerty: zespołu disco polo Hi-Fi oraz zwycięzcy Europejskiego Festiwalu Coverów  - An Dreo e Karina, którzy wykonali największe przeboje włoskiej pary Al Bano & Romina Power. Wspaniała zabawa i tańce trwały do późnych godzin nocnych.

Już od godzin popołudniowych na boisku przy I LO odbywał się pokaz sprzętu wojskowego (polskiego i amerykańskiego).
Podczas pikniku dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komisji Europejskiej, która objęła Patronat honorowy nad wydarzeniem. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w przeprowadzanych konkursach wiedzy o tematyce europejskiej i zdobywali nagrody.

Na stoisku „Psi zakątek” przedstawiciel firmy Husse udzielał porad na temat żywienia, pielęgnacji oraz wychowania czworonogów.

Na scenie jako pierwszy zaprezentował się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, następnie Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego. W nowoczesnym stylu zatańczyła grupa Term Dance, na co dzień ćwicząca pod okiem Moniki Ratkowskiej w Termach Bolesławiec.
Bogaty blok artystyczny zaprezentował Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Jan Chojnacki. Po raz pierwszy, do akompaniamentu orkiestry, zatańczyły mażoretki. Sekcja mażoretek powstała w styczniu tego roku w BOK - MCC. Dziewczyny trenują pod okiem instruktorki tańca Agnieszki Radwańskiej, która prowadzi również Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”.  Podczas pikniku mażoretki  miały swój debiut. Godziny ciężkiej pracy podczas treningów opłaciły się i dziewczęta nagrodzone zostały przez publiczność gromkimi brawami. Tancerki, z dużym wdziękiem i promiennym uśmiechem,
żonglowały w pięknych strojach paradnych. Zaprezentowały układ  taneczno - marszowy  „Long Street”.
Pełny energii taniec prezentowały również trzy grupy z pracowni tańca hip – hop Canon i Canonki, które prowadzi Katarzyna Tomczyk – Jakubowska. Wystąpili również uczestnicy pracowni gitary prowadzonej przez Mirosława Kuca, pracowni wokalnej, której instruktorką jest Barbara Lendzian oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego występ uświetniła Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, jej kapelmistrzem jest Michał Braszko. Zarówno młodzi tancerze, jak i muzycy i wokaliści byli gorąco oklaskiwani przez publiczność. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również program artystyczny prezentowany przez żołnierzy wojsk amerykańskich stacjonujących w Bolesławcu. Akustycznie i wokalnie wspierała ich pracownia gitary BOK – MCC.

Mieliśmy również okazję obejrzeć niecodzienny pokaz akrobatyczny, który wykonał pochodzący z Bolesławca Krzysztof Janik.

Podczas Pikniku odbyły się również I Mistrzostwa Bolesławca w Grillowaniu, które nabrały charakteru międzynarodowego. W kulinarnej rywalizacji wzięło udział pięć grup, tym dwie złożone z amerykańskich żołnierzy. Jury brało pod ocenę: smak, kreatywność, innowacyjność potraw i estetykę podania. W kategorii na najlepszą potrawę z grilla „potrawy mięsne”, pierwsze miejsce zdobyła grupa USA – WOMEN, drugie STEK BOYS/Chłopaki od steków z Bolesławca, a trzecie USA STEK BOYS, wyróżnienie: Sołectwo Czerna. W kategorii na najlepszą potrawę z grilla „potrawy wegetariańskie” zwyciężyły CRAZY GIRLS/Szalone dziewczyny z Bolesławca, miejsce drugie Sołectwo Czerna, a trzecie STEK BOYS/Chłopaki od steków z Bolesławca. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio: I miejsce – 300 zł, II – 200 zł i III – 100 zł. W kategorii zespołowej, wręczono pamiątkowe statuetki, którymi  nagrodzono, za I miejsce dziewczyny (Crazy Girls) i chłopaki (Stek Boys) z Bolesławca, drugie - dziewczyny i chłopaki z USA (US Army) i trzecie - Sołectwo Czerna.

IMG_0001IMG_0003IMG_0007IMG_0041IMG_0063IMG_0075IMG_0077IMG_0088IMG_0092IMG_0104IMG_0114IMG_0144IMG_0165IMG_0198IMG_0201IMG_0240IMG_0256IMG_0259IMG_0268IMG_0271IMG_0368IMG_0395IMG_0469IMG_0471IMG_0527IMG_0568IMG_0589IMG_0629IMG_0631IMG_9959

Portret. - świetna wystawa Pracowni fotograficznej BOK - MCC

Ponad 80 osób uczestniczyło w wernisażu wystawy, którą tworzą zdjęcia autorstwa 17 osób,  uczestników Pracowni Fotograficznej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Wernisaż odbył się w czwartek, 27 kwietnia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, w którym pracownia ma stałe zajęcia.

Anna Guzik, uczestniczka zajęć podsumowuje wystawę: - Portret. Henri Cartier Bresson podobno powiedział, że portret jest jak znak zapytania zrobiony nad człowiekiem. Chcieliśmy spróbować odpowiedzieć na ten znak zapytania - kim są bohaterowie naszych zdjęć, o czym marzą, czego pragną, co ich ciekawi, kim są dla nas, fotografujących. Ale pozostawiliśmy też w tych portretach jakąś magię, tajemnicę, które oglądający będą sami odkrywać. Coś zagadkowe, może nieodgadnione, co kryje się za zasłoniętą twarzą, przymkniętymi oczami czy figlarnym uśmiechem.

Wydarzenie wzbogaciła prezentacja multimedialna "Taniec nieszczęśliwy" autorstwa Anny Guzik, Iwony Champlewskiej i Katarzyny Ziembikiewicz oraz piosenka w wykonaniu Elizy Siudak.

Wystawa wieńczy półroczny okres pracy uczestników pracowni, którą w tym czasie prowadził Grzegorz Sidorowicz.
Na wystawie, którą można oglądać w godzinach pracy CIK „Orzeł” do 31 maja, swoje prace prezentują: Anna Guzik, Barbara Pławiak, Dominika Delost-Szaja, Grzegorz Sidorowicz, Henryk Kut, Iwona Champlewska, Iwona Mucha-Zabora, Joanna Stankiewicz-Witek, Karolina Wieczorek, Katarzyna Ziembikiewicz, Magda Gałkiewicz, Maja Grzesiak, Milena Gajewska, Sławomir Guzowski, Urszula Popielarz Wiktoria Jędryczka oraz Piotr Sadowski, który od marca prowadzi Pracownię fotograficzną BOK - MCC.

18121057_1274838259302857_119175567334909955_o18121742_1274838855969464_1846062310366324860_o18121791_1274838269302856_8525926391809711717_o18121942_1274838872636129_3830516531248263101_o18156226_1274838572636159_8927116102896382745_o18156425_1274839015969448_6217511133729950836_o18192553_1274838759302807_187780373531465858_o18194085_1274839005969449_4459684150412528268_n18194693_1274838942636122_681667444474092620_n18195149_1274838462636170_7803873264899319030_n

joomla template 1.6