1771724
DziśDziś1011
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2046
MiesięcznieMiesięcznie35004
ŁącznieŁącznie1771724

Spektakl na Dzień Dziecka w Forum

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza w sobotę, 3 czerwca o 12.00 do Sali Forum na spektakl przygotowany przez jeleniogórski Zdrojowy Teatr Animacji „Koziołek Matołek”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Forum, rezerwacja na kino.boleslawiec.pl.

„Koziołek Matołek”, to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki). Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Na scenie Forum wystąpią: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek i Rafał Ksiądzyna. Reżyserem spektaklu jest Czesław Sieńko, podczas przedstawienia usłyszymy muzykę Roberta Łuczaka, a choreografię przygotowała Małgorzata Fijałkowska.

Spektakl szczególnie polecamy dzieciom w wieku od 4 do 13 lat.

Foto Oliwa sotomatolek 1matolek 3matolek 4matolek 6

joomla template 1.6