1771724
DziśDziś1011
WczorajWczoraj1161
TygodniowoTygodniowo2046
MiesięcznieMiesięcznie35004
ŁącznieŁącznie1771724

Wernisaż wystawy ceramiki Claudii Rückert w BOK – MCC

W czwartkowe przedpołudnie, 11 maja w galerii „mała Biała” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ceramiki autorstwa niemieckiej artystki Claudii Rückert.  Na wernisażu, artystkę, reprezentowała Ute Hartwig-Schulz, przewodnicząca  VIA REGIA SCULPTURA, stowarzyszenia z którym BOK – MCC współpracuje od 4 lat, a efektem tej współpracy jest m.in. prezentowana wystawa.

Na wystawie w Bolesławcu znalazły się przede wszystkim ręcznie toczone naczynia użytku codziennego oraz ceramika unikatowa, przeznaczona do specjalnego zastosowania - nietuzinkowe świeczniki, słoiki do przechowywania, rzeźby ogrodowe.

W wernisażu uczestniczyła liczna grupa licealistów z bolesławieckich szkół. Skorzystali oni z oferty edukacyjno - wystawienniczej BOK – MCC, której celem było, aby przy okazji obcowania ze sztuką, ćwiczyli komunikację werbalną w języku niemieckim. Dzięki omówieniu poszczególnych prac oraz przybliżeniu procesu powstawania dzieł ceramicznych przez Ute Hartwig-Schulz, uczniowie mieli okazję zapoznać się z terminologią specyficzną dla języka sztuki. Niektórym z nich udało się nawet pokonać stres i bezpośrednio, w języku niemieckim, porozmawiać o wystawionych pracach. Na zakończenie wernisażu otrzymali konspekty lekcji, aby móc utrwalić sobie słownictwo z zakresu terminologii sztuki ceramicznej.

Wernisaż uświetnił występ podopiecznych Szkoły Muzycznej w Bolesławcu: Gabrieli Kłak, Justyny Pankowskiej oraz Mileny Zawrotniak, które zagrały na skrzypcach oraz Dominika Bezkorowajny, który wykonał utwór na akordeonie.

Wystawę można zwiedzać do 11 czerwca br.

W 2013 roku Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem VIA REGIA, dzięki której organizowane są wystawy artystyczne. W BOK – MCC gościliśmy saksońskich artystów Franka Brinkmana, Moritza Liebiga, a teraz właśnie Claudię Rückert. Natomiast po stronie niemieckiej w Lipsku w galerii Terra Rossa, w Muzeum Wsi w Markersdorf i w Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau, BOK – MCC prezentował wystawy prac poplenerowych Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w Bolesławcu.

IMG_2325IMG_2333IMG_2348IMG_2364IMG_2370IMG_2372IMG_2378IMG_2384IMG_2391IMG_2393

joomla template 1.6