1809179
DziśDziś1512
WczorajWczoraj1345
TygodniowoTygodniowo6282
MiesięcznieMiesięcznie26035
ŁącznieŁącznie1809179

53. Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Rzeźbiarski w Bolesławcu

W Bolesławcu, w dniach 31 lipca – 24 sierpnia gościmy 12 ceramików – rzeźbiarzy z Polski, Ukrainy, Irlandii, Indii oraz Egiptu, którzy biorą udział w 53. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno – Rzeźbiarskim w Bolesławcu.

Artyści tworzą w trzech bolesławieckich firmach: Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego oraz Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz. Dodatkowym miejscem pracy będą pracownie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Komisarzem pleneru jest Mateusz Grobelny.

W środę, 2 sierpnia o 18.00 oficjalne otwarcie Pleneru w CIK „Orzeł”. Również w  Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędą się otwarte dla publiczności spotkania z artystami. Plenerowicze opowiedzą o sobie i przybliżą swój dorobek artystyczny.

W sobotę, 5 sierpnia o godz. 18.00 zaprezentują się: Anna Chavus/ Ukraina, Marta Małoszyc-Silbert/ Polska, Iga Kalkowska/ Polska oraz Ihor Kovalevych/ Ukraina

Tydzień później, 12 sierpnia o godz. 18.00 swój wykład będą mieli: Małgorzata Maternik/ Polska, Srinia Chowdhury/ Indie, Jane Jermyn/ Irlandia i Kazimierz Kalkowski/ Polska.

W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 18.00 spotkamy się z artystami: Donatą Lesińską/ Polska, Mohamad-em Soudy/ Egipt, Martą Berezhnenko/ Ukraina, a także z komisarzem pleneru Mateuszem Grobelnym/ Polska.

Ponadto w czwartek, 10 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy do CIK „Orzeł” na dwa wykłady. Przedstawicielka Stowarzyszenia Via Regia SCULPTURA Ute Hartwig-Schulz przybliży zebranym gościom działalność swojej organizacji. Wysłuchamy również wykładu Katarzyny Zarówny i Mateusza Grobelnego, pracowników BOK – MCC, pt. „Historia Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno – Rzeźbiarskich w Bolesławcu”.

Artyści wezmą udział w największej imprezie promującej nasze miasto, jakim jest Bolesławieckie Święto Ceramiki. Ich działania będą realizowane w dniach 19, 20 sierpnia. W Rynku prezentowana będzie wystawa „Przed i po”, która składa się z dwóch części. Wystawa poplenerowa 52. edycji bolesławieckiego pleneru prezentowana będzie w Punkcie Informacji Turystycznej DOT. Tam odbędzie się wernisaż wystawy w piątek, 18 sierpnia o godz. 16.00. Natomiast drugą część wystawy, rzeźby autorstwa uczestników tegorocznej edycji pleneru, będzie można oglądać w holu Ratusza.

Oficjalne zamknięcie 53. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w Bolesławcu oraz wernisaż wystawy poplenerowej 53. edycji pleneru odbędzie się w środę, 23 sierpnia o godz. 18.00 w Galerii „W sam raz” BOK – MCC.

Bolesławiecki plener to najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce. Skutecznie promuje dorobek wybitnych artystów ceramików - rzeźbiarzy z kraju i zagranicy. Jego organizatorem jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Gmina Miejska Bolesławiec.

Więcej informacji o plenerze i artystach: http://plenerceramiczny.boleslawiec.pl/


 

joomla template 1.6