1809177
DziśDziś1510
WczorajWczoraj1345
TygodniowoTygodniowo6280
MiesięcznieMiesięcznie26033
ŁącznieŁącznie1809177

53. Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Rzeźbiarski w Bolesławcu

W Bolesławcu trwa Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski. W najbliższy weekend zapraszamy na spotkania z artystami do sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, pl. Piłsudskiego.
W sobotę, 12 sierpnia o godz. 18.00 swój wykład będą mieli: Małgorzata Maternik/ Polska
, Srinia Chowdhury/ Indie, Jane Jermyn/ Irlandia i Kazimierz Kalkowski/ Polska.
W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 18.00 spotkamy się z artystami: Donatą Lesińską/ Polska, Mohamad-em Soudy/ Egipt, Martą Berezhnenko/ Ukraina, a także z komisarzem pleneru Mateuszem Grobelnym/ Polska.


W ramach międzynarodowego pleneru od początku sierpnia w Bolesławcu gościmy dwunastu ceramików – rzeźbiarzy z Polski, Ukrainy, Irlandii, Indii oraz Egiptu.Komisarzem pleneru jest Mateusz Grobelny. Artyści tworzą w trzech firmach: Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”, „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz oraz w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki.

Wystawa poplenerowa 52. edycji bolesławieckiego pleneru prezentowana będzie w Punkcie Informacji Turystycznej DOT. Tam odbędzie się wernisaż wystawy w piątek, 18 sierpnia, o godz. 16.00. Natomiast drugą część wystawy rzeźby autorstwa uczestników tegorocznej edycji pleneru będzie można oglądać w holu Ratusza.

Oficjalne zamknięcie 53. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w Bolesławcu oraz wernisaż wystawy poplenerowej 53. edycji pleneru odbędzie się w środę, 23 sierpnia o godz. 18.00 w Galerii „W sam raz” BOK – MCC. Serdecznie zapraszamy.

  

źródło: www.um.boleslawiec.pl

joomla template 1.6