W kinie Forum trwają zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabór do programu 2023/2024 potrwa do 4 października 2023. Zapisy prowadzone są, jak co roku, przez stronę internetową www.nhef.pl, formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem https://panel.nhef.pl/zgloszenie.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (październik/kwiecień) projekcje filmowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN. W bolesławieckim kinie, program realizowany jest od 2007 roku. I jak zawsze, realizowane są cykle dla wszystkich grup, czyli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku nowością są cykle dla klas VII-VIII, 'Od oglądania do czytania' - bo przygotowano materiały pod egzamin ósmoklasisty, a także dla klas szkół ponadpodstawowych, czyli 'Maturalne motywy w filmie i literaturze'.

Szczegóły programu, filmy opisane są w przygotowanym folderze, dostępnym dla zainteresowanych nauczycieli w kinie Forum. 

Zachęcamy do udziału w programie, bo seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, a nauczanie poprzez kino to czysta przyjemność .