Wernisaż wystawy 57. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego

Za nami wernisaż wystawy poplenerowej 57. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego Bolesławiec 2021. W środowe popołudnie mogliśmy podziwiać efekty twórczej pracy artystów biorących udział w zeszłorocznym plenerze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezydent Miasta Pan Piotr Roman, II Zastępca Prezydenta Miasta Pani Iwona Mandżuk-Dudek, Prezes Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Pan Wiesław Ogrodnik, Pani Teresa Wolanin, Pani Wiesława Olczyk, artyści 57. edycji Magdalena Gazur, Marta Małoszyc, Mariusz Ochocki oraz koordynator artystyczny bolesławieckiego pleneru Pani Janina Bany-Kozłowska.
Pomimo pandemicznej sytuacji na świecie 57. MPCR odbył się w trybie hybrydowym i zachował charakter międzynarodowy. Wśród uczestników znaleźli się:
-Janina Bany – Kozłowska / koordynator artystyczny
-Magdalena Gazur / PL
-Marta Małoszyc / PL
-Katarzyna Mazurek / Pl
-Łukasz Karkoszka / PL
-Mariusz Ochocki / PL
-Stanisław Brach / PL
-Oksana Fedchyshyn / UA
-Nadija Sobko / UA
-Julia Feld / USA
Międzynarodowy Plener w Bolesławcu jest jedynym w Polsce plenerem ceramicznym odbywającym się nieprzerwanie od ponad 50 lat. Jest prestiżowym wydarzeniem nie tylko na mapie kulturalnej Polski, ale i świata. Skutecznie promuje dorobek wybitnych artystów ceramików – rzeźbiarzy z kraju i z zagranicy.
bsc 7bsc 8bsc 9bsc 10
bsc 11bsc 12bsc 13bsc 14bsc 29bsc 28bsc 27bsc 25bsc 24bsc 23