Spotkanie z artystami Piwnicy Artystycznej

Na początku miesiąca mieliśmy zaszczyt gościć w mieście ceramiki Piwnicę Artystyczną działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. Sekcja malarska z Kargowej zaprezentowała swój dorobek artystyczny, na który składały się  obrazy malowane olejami i akrylami. Wystawa jest efektem niedawno nawiązanej współpracy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki a Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. 

Piwnica Artystyczna powstała w 2010r. Zrzesza emerytów oraz osoby aktywne zawodowo w sekcji malarskiej. W skład uczestników wchodzi 11 osób, a instruktorem pracowni jest artysta Ludwik Błażejewski. W swojej twórczości nie ograniczają się tylko do farb olejnych, często sięgają po akwarele czy pastele. Piwnica Artystyczna w ramach swojej działalności poza doskonaleniem warsztatu malarskiego bierze również udział w licznych plenerach malarskich oraz organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci. Na swoim koncie mają dziesiątki wystaw we współpracy z ośrodkami kultury w całej Polsce. 

Uczestnicy sekcji malarskiej: Zbigniew Jaroszewski,  Teresa Krajewska-Grzelka, Krystyna Kuczyńska, Celina Lis, Urszula Michalkiewicz, Barbara Piwowar, Alicja Śledź, Jadwiga Sobczak Jadwiga Wajsberg, Bożena Wołek, Urszula Zając.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w holu BOK – MCC (1 piętro). Wystawa czynna do 5.12.2022 r.