Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kinie Forum rozpoczynają się listopadowe spotkania w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej - programu, który od lat zachęca do zgłębiania wiedzy przez pryzmat filmowych opowieści i udowadnia, że nauczanie poprzez kino to czysta przyjemność. W repertuarze:

  • PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ (Niemcy 2014, czas 86 min.) dla grup przedszkolnych, seans 15 listopada o godz. 9.30 
  • UŁASKAWIENIE (Polska 2018, czas 100 min) - seans dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, 15 listopada, o godz. 12.00
  • SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ (Francja 2018, animacja, czas 80 min.) dla uczniów klas I-III, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, organizujemy 2 seanse:

- pierwsza grupa - 20 listopada o godz. 9.30,

- druga grupa – 23 listopada, o godz. 9.30

Katalog 2023/2024 w formie wydrukowanej dostępny jeszcze jest w kasie kina Forum. W katalogu znajdują się nie tylko opisy cykli i filmów, lecz także informacje o tych elementach podstawy programowej, które można realizować, biorąc udział w projekcie. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową. Edukacja filmowa to projekt, który realizujemy od lat. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne).