Filmowy styczeń w Orle to kino artystyczne!

Do naszego repertuaru wybraliśmy filmy dla wymagającego widza, a gramy na pojedynczych seansach! Są to zarówno filmy muzyczne, dokumenty jak również te, dla całych rodzin.

W pierwszych dniach Nowego Roku zapraszamy na przedpremierowe seanse ciepłej, radosnej i odrobinę nostalgicznej francuskiej komedii, która spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat i urzekającą niewinność Amelii - POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ.

7906081.3

Kontynuując cykl  KINO I JAZZ zapraszamy na kolejny dokument o wielkich muzykach!  Tym razem będzie to życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo: cool.  MILES DAVIS: BIRTH OF THE COOL , bo o tym tytule mowa, został kilka dni temu nominowany do nagrody GRAMMY w kategorii BEST MUSIC FILM. 

birth of the cool miles davis

Miłośnikom przyrody polecamy familijną opowieść o cudzie narodzin, dorastaniu i matczynej miłości, której ciepło przezwycięży najsurowsze mrozy. Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich czyli MŁODY RENIFER ALEX to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie. To idealny film dla całej rodziny!

7903238.3

Seanse w Orle to filmy dla wymagającego widza. Tym razem proponujemy kontrowersyjny dokument filmowy na temat społeczności kibiców -  NIEBIESKIE CHACHARY. Dlaczego człowiek zostaje kibicem? Emocje, pasja, bycie we wspólnocie, czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami? Reżyser, Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarskich fanatyków. Nie z boku, nie zza szpaleru policjantów, ale z samego środka stadionowego „młyna”. Umożliwiło to pokazanie jasnych i ciemnych stron kibicowskiego świata w Polsce i za granicą. Jednym z wątków filmu jest przyjaźń sympatyków Atletico Madryt i Ruchu Chorzów, innym chuligański kodeks przekazywany z ojca na syna. Film miał oficjalną premierę w ubiegłym roku, podczas 34. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie otrzymał nagrodę publiczności za najlepszy dokument. Film zdobył także międzynarodowe nagrody m.in. dla najlepszego filmu dokumentalnego na South Film and Arts Academy w Chile i European Cinematography Awards.

7904990.3

Styczniowy repertur zakończy jeden z najważniejszych tytułów tego roku, wyróżniony na tegorocznym Cannes nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI, wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, z wybitnymi rolami Willema Dafoe i Roberta Pattinsona - THE LIGHTHOUSE. Hipnotyzująca  opowieść o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać…

91Ld9NUKnL. RI

W naszej ofercie posiadamy również możliwość organizacji dla grup zorganizowanych seansów filmów:  BOŻE CIAŁO – polskiego kandydata do przyszłorocznego Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy i POKOT – filmu opartego na prozie naszej noblistki, Olgi Tokarczuk.

 

Filmowy styczeń w Orle!

Sobota, 4 stycznia

godz. 15.00 Młody Renifer Alex  (Francja 2019, familijny, przygodowy, czas 90 min.)

godz. 17.00  przedpremierowo!  Poznajmy się jeszcze raz (Francja, 2019 komediodramat, czas 115 min.)

godz. 19.00  kino i jazz   Miles Davis  (USA 2019, dokument muzyczny, czas 115 min.)

Niedziela, 5 stycznia

godz. 15.00 Młody Renifer Alex  (Francja 2019, familijny, przygodowy, czas 90 min.)

godz. 17.00  kino i jazz  Miles Davis  

godz. 19.00  Poznajmy się jeszcze raz 

 

Sobota, 25 stycznia

godz. 17.00  Niebieskie Chachary (Polska 2019, dokumentalny, czas 94 min.)

godz. 19.00  Lighthouse (Kanada, USA 2019, dramat, horror, czas 110 min.)            

 

Niedziela, 26 stycznia

godz. 17.00  Niebieskie Chachary

godz. 19.00  Lighthouse.           

Serdecznie zapraszamy do CIK 'Orzeł' na seanse na wygodnych kanapach. Gramy bez reklam, popcornu i drogich biletów!
Bilety na wszystkie seanse w Orle kosztują 16 zł, a dla posiadaczy Bolesławieckiej Karty Mieszkańca, jedynie 14,50 zł  :)

artykuły wyróżnione

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13