Kolejne spotkania dla uczniów zapisanych do NHEF

Film MISS IMPOSSIBLE dla uczniów klas VII – VIII rozpoczyna cykl styczniowych spotkań w ramach ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej . 

MISS IMPOSSIBLE to oparta na popularnej we Francji książkowej trylogii dla młodzieży, pełna celnych obserwacji historia nastoletniej Aurory. Dla Aurory nowy rok szkolny nie zapowiada się za dobrze. Starsza siostra ma chłopaka, młodsza świetnie się uczy, a ona musi powtarzać klasę. Do tego rodzice zaczynają przebąkiwać o szkole z internatem. Jak sobie poradzić z tym wszystkim?

Wątki z naszej prelekcji to m.in. próba odpowiedzi na pytania  - Jak być sobą? Jak budować akceptację siebie? Jak sobie radzić z oczekiwaniami innych wobec nas? Czy przeciętność to coś złego? Jakie są źródła konfliktów w rodzinie? Jak doprowadzić do dialogu w rodzinie? Dobry nauczyciel, czyli kto? Prelekcję poprowadzi Sabin Kluszczyński.

W ramach tegorocznych 5 cykli tematycznych, harmonogram styczniowych spotkań w Kinie Forum wygląda tak:

ŚWIAT WARTOŚCI dla uczniów klas VII-VIII, spotkanie we wtorek 12 stycznia o godz. 9.30 i film ‘Miss Impossible’ (Francja 2016, czas 90)

CHODZĘ DO KINA dla grup przedszkolnych, 14 stycznia o godz. 9.30 najmłodsi widzowie obejrzą film ‘Kacper i Emma – zimowe wakacje’ (Norwegia 2014, czas 73 min.)

MIĘDZY TEKSTAMI KULTURY dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Spotkanie odbędzie się 14 stycznia, o godz. 12.00, a na ekranie zestaw filmów. 

FILMOWI BOHATEROWIE dla uczniów klas I-III, 17 stycznia o godz. 9.30 uczniowie obejrzą film ‘Jak ocalić smoka’ (Norwegia, Holandia, Czechy 2020, czas 82 min)

MŁODZI W OBIEKTYWIE dla uczniów klas IV-VI. 18 stycznia, o godz.9.30 obejrzą film ‘Sekrety wojny’ (Holandia 2014, czas 91 min). Zapraszamy nie tylko klasy zapisane do projektu! więcej https://nhef.pl/program/miasta/boleslawiec