„Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”

Gdyby zwierzęta mogły mówić, to pewnie Miś Wojtek i piesek Ciapek opowiedzieliby dzieciom z przedszkola niejedną historię!

W piątek w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyły się wyjątkowe warsztaty dla ponad stu przedszkolaków pt. „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej. Podczas spotkania dzieci poznały prawdziwe losy zwierząt towarzyszących polskim żołnierzom podczas II Wojny Światowej. Były animacje, opowieści i mnóstwo wrażeń! Największe emocje wzbudziła opowieść o Misiu Wojtku – syryjskim niedźwiedziu, który przeszedł z polskimi żołnierzami szlak bojowy aż do Monte Cassino, oraz o piesku Ciapku – maskotce 305. Dywizjonu Bombowego. 

Dziękujemy panu Jakubowi Królowi-Kulikowskiemu z IPN za fascynujące spotkanie – a naszym małym gościom za uważność, ciekawość i wielkie serca!

WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.441WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.442WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.451WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.453WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.455WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.455WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.456WhatsApp Image 2025 05 14 at 12.24.44

Sukces na ZŁOTORYJA DANCE ARTS FESTIVAL

27 kwietnia uczestnicy pracowni tańca współczesnego BOK-MCC trenujący pod okiem Haliny Bałackiej-Kłak wzięli udział w ogólnopolskim festiwalu tanecznym ZŁOTORYJA DANCE ARTS FESTIVAL w którym rywalizowali ze sobą tancerze z ponad 50 klubów i szkół tańca z Polski.
W czasie dwóch dni festiwalu na scenie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury przewinęło się 800 tancerzy i tancerek. 
Grupa PROMYKI z pracowni tańca współczesnego BOK MCC zdobyła III miejsce. Grupy NOCTURN i MODUS zaprezentowały wspólnie jeden taniec i choć nie stanęły na podium to jednak mogą się pochwalić miejscem 5, które w tak profesjonalnej rywalizacji jest dużym osiągnięciem.

Zaproszenie

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu zapraszają na wystawę warsztatów malarskich. 

Wystawa prezentuje efekty działań roku akademickiego 2024/2025. Zajęcia malarskie działają przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bolesławcu od 2008 roku. Ich opiekunką jest Katarzyna Sas, która ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Podczas regularnych, cotygodniowych spotkań uczestnicy mają okazję pracować nad różnorodnymi tematami związanymi z malarstwem, rysunkiem, kompozycją, a czasami także z rękodziełem. Główna inspiracja płynie z natury — zarówno przyrody, jak i sylwetki ludzkiej czy krajobrazu — jednak podejmowane zagadnienia nie ograniczają się jedynie do realistycznego odwzorowania rzeczywistości. Uczestnicy są zachęcani do własnych interpretacji i twórczych przekształceń, co sprzyja rozwijaniu wyobraźni i kreatywności, a także daje wiele radości i satysfakcji z tworzenia. W tym roku grupę tworzą: Wiesława Dąbrowny, Krystyna Dąbrowska, Alina Dybał, Halina Halik, Wanda Kowalik, Halina Król, Helena Marek, Irena Mączka, Teresa Mosiądz, Bogumiła Mucha, Teresa Nakonieczna, Wioleta Nowakowska – Pogwizd, Irena Pawlikowska, Danuta Satoła, Wiesława Traczyk oraz Barbara Troszczak.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 maja 2025 r. o godzinie 18:00 w holi BOK – MCC (I piętro). Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 20 czerwca 2025r. w godzinach pracy BOK – MCC. 

Serdecznie zapraszamy! 

Jeśli do kina, to z klasą!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty przedpołudniowych seansów dla dzieci i młodzieży. To znakomita okazja, aby komfortowo i bezpiecznie spędzić czas poza murami szkoły. Istnieje możliwość rezerwacji sali kinowej (kameralnej) na wyłączność dla swojej klasy! W ofercie filmowej mnóstwo znakomitych filmów familijnych i animacji, które zapewnią doskonałą rozrywkę, rozwiną pasje i sprowokują do rozmowy na tematy ważne i potrzebne. 

A ponieważ pierwsze majowe dni za nami, planujemy już bardzo filmowy DZIEŃ DZIECKA. W naszym repertuarze znajdą się wyjątkowe filmy dla dzieci w każdym wieku. W tym roku 1 czerwca wypada w niedzielę, ale przyjmujemy rezerwacje na zorganizowane seanse przedpołudniowe w tygodniu poprzedzającym, w maju* polecamy: 

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK, to animacja, która pokazuje, że każdy – nawet skarpetka – może przeżyć coś wyjątkowego. Ta zabawna i pełna serca ekranizacja szkolnej lektury udowadnia, że odwaga, wyobraźnia i wiara w siebie nie mają rozmiaru! Więcej o zaletach edukacyjnych https://filmwszkole.pl/niesamowite-przygody-skarpetek/ *seanse możliwe do 30 maja

OSKAR, PATKA I ZŁOTO BAŁTYKU - pełna ciepła oraz optymizmu międzypokoleniowa opowieść z uniwersalnym przesłaniem i obowiązkowa pozycja dla fanów zagadek detektywistycznych. To nie tylko rozrywka dla całej rodziny, ale także wartościowa lekcja uważności, współpracy i odpowiedzialności; bardzo dobrze nadaje się zarówno na seanse dla grup szkolnych jak na rodzinne wyjścia do kina. (sugerowany wiek widzów to 7+). Więcej o zaletach edukacyjnych https://zef.org.pl/oskar-patka-i-zloto-baltyku-/ *seanse możliwe do 22 maja 

LILO I STITCH aktorska wersja animowanego hitu Disney’a z 2002 roku! *seanse możliwe od 23 maja

DZIADKU, WIEJEMY! to pełna humoru i wzruszeń opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni, dziecięcej wyobraźni i wielkiej wyprawie, w której nie brakuje emocji, złoczyńców... i smoka. Więcej o zaletach edukacyjnych https://filmwszkole.pl/dziadku-wiejemy/ *seanse możliwe od 9 maja

KAYARA NIEPOKONANA. Odważna dziewczyna, która nie zna słowa „niemożliwe”. Jest zdeterminowana i gotowa zrobić wszystko, by spełnić swoje marzenia. Więcej o zaletach edukacyjnych https://filmwszkole.pl/kayara-niepokonana/ *seanse możliwe od 9 maja

PANI BUCIK - Filip, pozbawiony inspiracji kompozytor, zmuszony jest przyjąć do domu swoją siostrzenicę Simonę. To zbuntowana i ekscentryczna dziewczynka, której najlepszym przyjacielem jest skunks. Pomimo diametralnie różnych osobowości, Filip i Simone szybko odkrywają, że mogą potrzebować siebie nawzajem bardziej, niż początkowo sądzili. (sugerowany wiek widzów to 7+). *seanse możliwe od 26 maja

KARATE KID: LEGENDY. Połączenie kultowych mistrzów sztuk walki w jednej z najbardziej lubianych serii filmowych wszechczasów. Nowa historia pełna akcji i serca.(sugerowany wiek widzów to 10+). *seanse możliwe od 30 maja.

Dla grup szkolnych oferujemy:

- preferencyjne ceny biletów

- dni i godziny seansów do uzgodnienia,

- dla opiekunów grup szkolnych: bilety gratis (1 opiekun na 15 osób)

Jeśli chcieliby Państwo zaprezentować uczniom film, którego nie ma w aktualnym repertuarze – zapraszamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt: tel. 75 644 2146