ISKRY NIEPODLEGŁEJ W BOLESŁAWCU

Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman zaprasza na niezwykły i wyjątkowy spektakl multimedialny „ISKRY NIEPODLEGŁEJ”. Spektakl Biura „Niepodległa” umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!


ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością (do pobrania , która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ).

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1C (przed budynkiem BOK-MCC)

HARMONOGRAM:
• Dzień 1 (15.09.2023 r.): 15:00 – 18:00
• Dzień 2 (16.09.2023 r.): 10:00 – 18:00
• Dzień 3 (17.09.2023 r.): 10:00 – 16:00


Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu Iskry Niepodległej jest ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Więcej o projekcie Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: iskryniepodleglej.pl