„IKONY PISANE” Joanny Rybińskiej

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki zaprasza na wystawę „IKONY PISANE” Joanny Rybińskiej.

Joanna Rybińska ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w 1999 roku, a w 2005 r.  kierunek  malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od dzieciństwa interesuje się sztuką, a jako dziecko tworzyła gliniane figurki. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych malarstwa i rysunku.

Malarstwem zajmuje się od ponad 25 lat, malując pejzaże, portrety i ikony. Portrety to wiodący temat jej prac. Tworzy głównie prace na zamówienie, jej dorobek to ponad 400 obrazów. Pozostaje wierna tradycyjnej technice malarskiej, na płótnie tworzy prace wyłącznie w technice olejnej. Od 3 lat inspiruje się ikonami i malarstwem na desce, tworząc ikony głównie na zamówienie klienta. 

Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i dorosłymi, w trakcie których powstają mozaiki, prace w technice decoupage. 

Pracuje w Muzeum Etnograficznym, jest prezesem Lubuskiego Stowarzyszenia Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego, przez co ma bezpośredni kontakt ze sztuką ludową i rękodziełem, które wykorzystuje, wplatając je do swojej twórczości.  

Wernisaż odbędzie się 8 marca 2024 r. o godzinie 18:30 w holu ( I piętro) BOK- MCC, pl. Piłsudskiego 1 c.
Wystawa trwa do 8 kwietnia 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!