Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2016

W piątek, 16 grudnia, niezwykła parada Pomocników Mikołaja, prowadzona przez Miejską Orkiestrę Dętą,  przeszła ulicami Bolesławca. Barwny korowód stworzyły dzieci z bolesławieckich przedszkoli, które zaprezentowały również niecodzienny program. Występom towarzyszyły życzenia bożonarodzeniowe od najmłodszych mieszkańców Bolesławca.

W tegorocznym Koncercie Świątecznym na bolesławieckim Rynku zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, pracownia wokalna BOK-MCC, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Zespół „Kresowianie” działający przy Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowschodnich oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”.
W wieczornej scenerii ,w centrum miasta, spotkali się mieszkańcy Bolesławca,  władze samorządowe miasta, powiatu, ościennych gmin oraz duchowni z miejscowych parafii,  aby złożyć  sobie życzenia, podzielić opłatkiem  oraz wspólnie kolędować i  spędzić czas przy wigilijnych stołach, na których królowały pierogi i barszcz oraz inne tradycyjne potrawy przygotowane przez bolesławieckie firmy i instytucje. Betlejemskie Światło Pokoju, które trafiło do domów bolesławian,  uroczyście przekazali harcerze z bolesławieckiego Hufca ZHP im. Szarych Szeregów.
Tegorocznej  Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości towarzyszyli Mikołaje na motorach. Niezmiennie, jak każdego roku, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się szopka z żywymi zwierzętami  oraz pokonkursowa wystawa „Szopek Bożonarodzeniowych”.
Bolesławianie życzyli sobie tradycyjnie zdrowia i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi czekają na śnieg i wymarzone prezenty pod choinką. Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości – to wyjątkowe spotkanie w niezwykłej atmosferze świątecznego oczekiwania na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

więcej zdjęć tutaj