Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2013

Przedświąteczne spotkanie mieszkańców Bolesławca, odbędzie się 20 grudnia w Rynku Bolesławca. Jest to niepowtarzalna okazja do wspólnego spędzenia czasu i złożenia sobie życzeń.

Na bolesławieckim Rynku kolejny raz pojawi się szopka z żywymi zwierzętami, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szopkę będzie można podziwiać do 22 grudnia. 

Piątkowe spotkanie rozpoczniemy Koncertem Świątecznym podczas którego zaprezentuje się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” oraz utalentowane dzieci, młodzież i dorośli z pracowni BOK-MCC. Wystąpi Zespół "Poeticon”, który od 7 lat prowadzi Anna Frączkiewicz. Młodzi muzycy regularnie koncertują i cieszą się gronem wiernych fanów. Posłuchamy również uczestników Pracownia Wokalnej - Barbary Lendzian oraz Studia Piosenki prowadzonej przez  Agatę Pińczuk – Burdzy. W październiku uczestnicy tej pracowni wystąpili z świetnie przyjętym programem z okazji Dnia Papieskiego. Ze świątecznym repertuarem wystąpi również znana z uroczystości miejskich Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.

Szczególnie młodszym Bolesławianom polecamy bajkowe widowisko pleneroweElfy w tarapatach” przygotowane przez Teatr AVATAR. Spektakl opowiada historię trójki milutkich choć nieco nieporadnych elfów św. Mikołaja, którzy muszą uratować Święta Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie w ramach imprezy odbędzie się świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta - Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. Będzie to czas składania sobie życzenia i dzielenia się opłatkiem. Harcerze przekażą Światełko Betlejemskie. Rozstrzygnięty zostanie konkurs pod Patronatem Prezydenta Miasta na Bożonarodzeniową Szopkę.

Dodatkowo podczas imprezy w Rynku odbywać się będzie kiermasz świąteczny, będziemy mogli również zakupić bombki firmy Vitbis Polska. Na Placu Piłsudskiego, przed BOK-MCC, odbędzie się akcja  poboru krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wspólne świętowanie zakończymy koncertem kolęd w folkowo-rockowych aranżacjach zespołu Turnioki. Te energetyczne, góralskie aranżacje znanych wszystkim kolęd i pastorałek wprowadzą nas w fantastyczną atmosferę świąt. Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym. Wstęp na koncert za zaproszeniami, które można otrzymać w zamian za wsparcie zbiórki środków czystości dla bolesławieckiego Domu Dziecka. Zaproszenia można odbierać w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w holu kina Forum w dniach 9 – 13 grudnia. Ilość miejsc ograniczona!

Organizator: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Gmina Miejska Bolesławiec 

Współorganizatorzy: Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Vitbis Polska, Grupa Florystyczna Florand, Młodzieżowa Rada Miasta, Związek Harcerstwa Polskiego, Restauracja Oleńka na Starówce, Polski Czerwony Krzyż, Forum Samorządowe Ziemi Bolesławieckiej.