Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2017

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2017
Od kilkunastu lat w grudniu, w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku, organizowana jest Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. W corocznym przedświątecznym spotkaniu mieszkańców z Prezydentem Miasta wspólnie kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia. W tym roku impreza odbędzie się w czwartek, 21 grudnia.

W Rynku, jak co roku, dzieci i dorośli będą mogli podziwiać szopkę z żywymi zwierzętami. Na kiermaszu świątecznym kupimy potrawy i ciasta świąteczne, a na wystawie obejrzymy Szopki Bożonarodzeniowe zgłoszone do konkursu, który zorganizował Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Bardzo ciekawie zapowiada się również pokaz rzeźby w lodzie, który rozpocznie się o godziny 15.00.
Paradą „Pomocników Świętego Mikołaja” o godzinie 14.00, ruszy program artystyczny. W barwnym orszaku z placu Piłsudskiego do Rynku przemaszeruje blisko czterysta osób - dzieci z Miejskich Przedszkoli Publicznych: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7, filii MPP 3 oraz przedszkoli niepublicznych: Nibylandia, Kraina Marzeń, Jacek i Agatka, Oxpress, Smerfiki, Bajka. Towarzyszyć im będzie Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” i Mażoretki. Dzieci na scenie złożą życzenia i zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. W kategorii przedszkola poznamy laureatów konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Następnie pracownia teatralna BOK – MCC "hallo grupa” oraz seniorzy, którzy spotykają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprezentują widowisko ludowe "Król Herod". Swój spektakl dla mieszkańców wystawi również grupa „Herody” z Gościszowa. Świąteczny program artystyczny wykona zespół Folklorystyczny „Niezapominajki” z Osłej. Zaśpiewają i zatańczą dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, której instruktorem jest Agnieszka Radwańska. Towarzyszyć im będzie kapela, której kapelmistrzem jest Michał Braszko. Około godziny 16.40 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

 Świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta, Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, rozpocznie się o godzinie 17.00. Do Rynku przybędzie Święta Rodzina, przekazane zostanie Światełko Betlejemskie przez harcerzy z ZHP w Bolesławcu. Obecni, zostaną zaproszeni do Wspólnej Wigilii, którą uprzyjemni kolędowaniem Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, pracownia wokalna BOK – MCC, żołnierze US ARMY, chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Bolesławiecki Chór Miejski „Cantate Deo” oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”.

Niezapomnianym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie bezpłatny Koncert Świąteczny, na którym zaśpiewa Stanisław Soyka i Joanna Woś. Koncert jest świątecznym prezentem bolesławieckich firm dla mieszkańców miasta. Na koncert zapraszamy o godzinie 19.00 do Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na placu Zamkowym. 
Stanisław Soyka od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.
Joanna Woś dysponuje wyjątkowym talentem wokalnym i dźwięcznym, nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali wokalnych. Debiutowała, z wielkim sukcesem, partią tytułową w Łucji z Lammermooru Gaetana Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem kariery artystki, a jej kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.

Fundatorzy Koncertu Świątecznego: Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Bader Polska Sp. z o.o. w Bolesławcu, Ekonaft Bolesławiec Sp. z o.o., Elektros Bolesławiec, Kegger Sp. z o.o. w Bolesławcu, Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Sp. z o.o., Fabryka Naczyń Kamionkowych Manufaktura Sp. J Smoleński i Zwierz, Rhenus Logistics, SRG Global Boleslawiec, AMMA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Organizatorami tegorocznej Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości są: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu, Hufiec ZHP Bolesławiec im. Szarych Szeregów, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

REGULAMIN BGŻ 2017

 bgz2017

bgz2017a

 

Archiwum


Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2017

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2016

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2015

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2014

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2013